اکونوپک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اکونوپک | اکونوپک چیست؟اکونوپک

"Economy" که از ریشه لاتین «اکونو» اکونوپک از ترکیب دو کلمه استخراج شده است، تشکیل می شود. "Pack " از کلمه «پک» و به معنی یک پکیج با صرفه «اکونوپک» ترکیب این دو کلمه یعنی یا اقتصادی است.
تعریف دستگاه اکونوپک

اکونوپک یک مجموعه سرمایشی و گرمایشی یکپارچه است. این دستگاه شامل یک اتاقک ایرواشر و یک اتاقک کوره هوای گرم است. (Indirect Furnace) غیرمستقیم قسمت ایرواشر دستگاه در تابستان با ایجاد سرمایش تبخیری مورد بهره برداری قرار می گیرد و بخش کوره هوای گرم در زمستان مسوولیت گرمایش فضای مورد نظر را عهده دار است.
چرا اکونوپک ؟

این دستگاه برای عملکرد خود به هیچ وسیله جانبی دیگری احتیاج ندارد. فقط کافیست کانال های رفت و برگشت هوا، آب شهر، گاز طبیعی (یا گازوییل) و برق مورد نیاز آن را تامین نمایید. اکونوپک به موتورخانه و بویلر و سیستم لوله کشی آ بگرم نیازی ندارد. اکونوپک بهترین وسیله جهت سرمایش اماکن صنعتی و تجاری است.
مزایای اصلی استفاده از اکونوپک عبارتند از:

حذف موتورخانه به منظور تامین گرمایش
صرفه جویی در احداث موتورخانه و عملیات ساختمانی
گرمایش سالم و تمیز با راندمان بالا
حذف سیستم لوله کشی آ بگرم و ایزولاسیون لوله ها
صرفه جویی در اتلاف انرژی گرمایی
بخش سرمایش
به صورت کلی سرمایش در اکونوپک توسط یک سیستم تبخیری صورت می گیرد. این قسمت می تواند یکی از موارد زیر باشد:

در صورت استفاده از روش سوم، میزان مصرف انرژی الکتریکی به دلیل کاهش میزان آ بدهی و هد پمپ سیرکولاسیون در حدود 1/10 1/8 تا 10 روش اول و دوم است.
به دلیل حساسیت سطوح خیس سلولزی به رسوب گرفتگی، حساسیت این بخش به کنترل سختی آب کمی بیشتر است. در برخی موارد امکان استفاده از سایر روش های سرمایشی مانند استفاده از انواع کوئل های سرمایشی انبساط نیز امکانپذیر است. در این صورت لازم است (DX) مستقیم متناسب با ظرفیت کوئل سرمایی، یک سیستم چگالنده (Condensing Unit) کنار دستگاه نصب نمود. در حال حاضر استفاده از این روش سرمایشی و گرمایشی در مواردی که به دلیل شرایط خاص بهره برداری استفاده از هوای برگشتی در سیستم وجود ندارد، بسیار متداول است. (%100 Fresh Air)

تماس با ما

آدرس:  تهران ، خیابان طالقانی ، بعد از مفتح ، کوچه شهید طالبیان ، پلاک 1 ، طبقه 5 ، واحد 10

کد پستی: 1571834735

تلفن:  4-88300003 و 021-88318321-021

فاکس:  88833958-021

ایمیل:  info@datiskar.com

09357887070

محل ما در نقشه