برج خنک کننده فایبر گلاس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در اکثر کارخانجات کوچک و بزرگ يکی از مهمترين و اساسي ترين دستگاه ها می توان انواع برج خنک کننده را نام برد. برج خنک کننده علاوه بر آب به منظور خنک کردن سيالاتی ديگر در صورت لزوم مورد استفاده واقع می شود.برج خنک کننده
با توجه به اينکه برج خنک کننده معمولا حجيم می باشند و به علت پاشيدن آب در محيط اطراف خود و خرابی تجهيزات آن را معمولا در انتهای فرآيند نصب می کنند. اگر از وسايل برج خنک کننده صرف نظر نشود برای ساخت برج خنک کننده تکنولوژی بالايی نياز نيست همانطور که در ايران در حال حاضر ساخت اين برج خنک کننده در حد وسيعی صورت می گيرد. برج خنک کننده با توجه به شرايط فيزيکی و شيميايی خاص خود دچار مشکلاتی می شوند ولی معمولا زمانی لازم است تا اين مشکلات برج خنک کننده را از کار بياندازد طولانی است. ولي عملا اجتناب ناپذير است. برج خنک کننده دستگاهی است که با ايجاد سطح وسيع تماس آب با هوا تبخير آسان می کند و باعث خنک شدن سريع آب مي گردد. عمل خنک شدن در اثر از دست دادن گرمای نهان تبخير انجام مي گيرد، در حالی که مقدار کمی آب تبخير می شود و باعث خنک شدن آب می گردد. بايد توجه داشت آب مقداری از گرمای خود را به طريق تشعشع، هدايتی و جابجايی و بقيه از راه تبخير از دست می‌دهد.
بيشتر دستگاه های خنک کن از يک مدار بسته تشکيل شده اند که آب در اين دستگاه ها نقش جذب، دفع و انتقال گرما را به عهده دارد، يعنی گرمای بوجود آمده توسط ماشين جذب و از دستگاه دور می سازد. اين کار باعث ادامه کار يکنواخت و پايداری دستگاه می شود. در دستگاه هايی که به دلايلی مجبوريم آب را به گردش در آوريم و يا به کار ببريم بايد بنحوی گرمای آب را دفع کرد. با به کار بردن برج خنک کننده اين کار انجام می گيرد. در تمام کارخانه ها تعداد زيادی دستگاه های تبديل حرارتی (heat exchanger) وجود دارد که در بيشتر آنها آب عامل سرد کنندگی است.

تماس با ما

آدرس:  تهران ، خیابان طالقانی ، بعد از مفتح ، کوچه شهید طالبیان ، پلاک 1 ، طبقه 5 ، واحد 10

کد پستی: 1571834735

تلفن:  4-88300003 و 021-88318321-021

فاکس:  88833958-021

ایمیل:  info@datiskar.com

09357887070

محل ما در نقشه