هواساز

ساخت و فروش هواساز

ویژگی دستگاه هوا ساز شرکت داتیس کار

دستگاه های ساخت شرکت داتیس کار دارای انواع ظرفیتهای متفاوت بوده ، که امکان بررسی و انتخاب را برای مشتریان افزایش داده است.
پنل ها و ورق های بکار رفته در ساخت دستگاه از نوع گالوانیزه مرغوب بوده که باعث طول عمر دستگاه می گردد.
فن های بکار رفته در سه مدل BACK WARD , FOR WARD , AIR FOIL بوده که با توجه به کارکرد دستگاه توسط طراح انتخاب می گردد.
کوئل های مورد استفاده از نوع بخار ،آبگرم، آب سرد و DX می باشد. استفاده از لوله های مسی 3/8 یا 5/8 بنا به نیاز مصرف کننده قابل طراحی می باشد . در کوئل های بخار با استفاده از لوله مانسمان 3/4 یا 1/2 با فین آلومینیوم از نوع SPIRAL ( پیچشی) استفاده می گردد.
در کوئل های آب گرم، آب سرد و DX فین های مصرفی از نوع آلومینیوم سینوسی FIN PLATE با راندمان بالا استفاده می گردد.
کوئل های بخار با استفاده از فین های استنلس استیل ، مس و آلومینیوم قابل طراحی و ساخت می باشد.
امکان استفاده از رطوبت زن از نوع بخار با آب با توجه به درخواست مشتری امکان پذیر می باشد.
فیلترهای بکار رفته از نوع آلومینیومی استاندارد شرکت می باشد.در صورت نیاز به استفاده از فیلترهای هپا وکربن اکتیو و فیلتر های پاکتی بنا به درخواست مشتری امکان پذیر می باشد.
دمپرهای های هوا از نوع OPPOSED BLADE DAMPER (دمپرهای متقابل) با واشرهای هوابندی می باشدکه به صورت معمول کنترل دستی می باشد و در صورت نیاز امکان اتصال به دمپر موتور با سفارش مشتری اجرا می گردد.

همچنین میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر از فروش میکسر مواد شیمیایی به صفحه مورد نظر وارد شوید .

مشاوره داتیس کار

موارد مصرف دستگاه هواساز:

✔️ کارخانجات ، مجتمع های تجاری اداری

✔️ سالن های ورزشی ، مساجد و حسینیه ها

✔️ فروشگاه ها-پاساژها- هتل ها

✔️ انبارها و سایر مکان های بزرگ

✔️ امکان ارائه تجهیزات جانبی از قبیل سایلنسر صداگیر، تابلو برق کنترل و فرمان و سیستم کنترل دور الکترو موتور (اینورتر  وسیستم کنترل رطوبت و دما).

✔️ استراکچر دستگاه ساخته شده از پروفیل  تقویت شده آلومینیوم با اتصالات آلومینیومی یا پلی امید کاور بیرونی دستگاه از جنس ورق گالوانیزه یا بنا به درخواست مشتری از جنس استنلس استیل طراحی شده،رنگ بکار رفته در انواع الکترو استانیک با ضخامت مناسب استفاده گردیده است.

فرق دستگاه ایرواشر با هواساز :

در دستگاه هواساز از سیستم تبرید استفاده می گردد بدین صورت که آب بوسیله چیلرهای صنعتی خنک شده و از طریق پمپ به کوئل  سرمایشی موجب کاهش درجه حرارت هوا گردید و هوای خنک به داخل فضا یا کانال انتقال یافته.

در دستگاه ایرواشر از سیستم تبخیری استفاده شده بدین صورت که آب توسط پمپ به نازل های پاششی انتقال یافته و به صورت پودر در آمده وسپس به وسیله فن با عبور هوا از داخل ایرواشر باعث کاهش درجه حرارت هوا گردیده و سپس به داخل فضا با کانال انتقال می یابد.

در سیستم هواساز بدلیل استفاده از کمپرسور های تبریدی برق بیشتری نسبت به ایرواشر استفاده می گردد.

هزینه تعمیر و نگهداری هواساز نسبت به ایرواشر به دلیل استفاده از سیستم تبرید چیلر آبی  یا هوائی بیشتر از ایرواشر می باشد.

 

ساخت هواساز صنعتی

مزیت دستگاه هواساز نسبت به دستگاه  ایرواشر

در ایرواشر به دلیل استفاده از آب جهت سرمایش هوای ورودی دارای رطوبت بوده (مانند کولر آبی) ولی در صورت استفاده از هواساز  هوای خروجی دارای رطوبت کم وخنکی بیشتری بوده و به طور کلی هوای خروجی از هوای ساز به دلیل رطوبت کمتر دارای کیفیت بهتری می باشد.

فروش ایرواشر در مناطقی که دارای رطوبت بالایی می باشند کارایی نداشته مانند مناطقی مثل شمال کشور با جنوب کشور که دارای هوای مرطوب می باشند. هواساز در مناطقی که دارای رطوبت بالا هستند دارای راندمان خوبی می باشد. لذا در بیشتر مناطق جنوبی و شمال کشور از کولر های گازی ،اسپلیت یا فروش مینی چیلر کندانسور هوایی و هواساز استفاده می گردد.

هوای تازه:

در داخل ساختمان غلظت مواد آلاینده، اساساً تابعی است از مقدار هوای تازه ورودی به ساختمان را برای مکان های  مختلف وسیستم های مختلف تعریف کرده است. طبق این استاندارد حداقل مقدار هوای تازه به ازاء هر نفر نباید از (15CFM) کمتر باشد. این رقم بر اساس ماگزیمم غلظت مجاز CO2 در ساختمان برابر با  (1000PPM) می باشد.

پس از افزایش بهای نفت یکی از راههای کاهش هزینه های مربوط به انرژی ساختمانها، کاهش مقدار هوای تازه ورودی به آنها عنوان گردید.

میزان هوای تازه مورد نیاز ساختمان تا حدودی کافی بود. میزان هوای تازه از 15 تا (20CFM) به ازاء هر نفر (5CFM) به ازاء هر نفر کاهش یافت. این کاهش باعث بروز نا رضایتی در خصوص کیفیت هوای داخل ساختمان از سوی ساکنان شد.

توزیع مناسب هوای تازه به اتاق هایی با ویژگی های متفاوت :

تامین کل هوای تازه مورد نیاز ساختمان  از یک سو و مساله مهم دیگر توزیع مناسب هوای تازه به اتاقهای مختلف در سیستم های تهویه مطبوع است.

در صورتیکه دستگاه هواساز  بخواهد هوای تازه مورد نیاز را به نحوی مناسب میان اتاقهایی تقسیم کند نیاز است مساله مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد. پارامتهایی که در این مساله حائز اهمیت هستند عبارتند از:

1- سطح زیربنای هر اتاق (فوت مربع)

2-نسبت مقدار هوای ورودی به اتاق به سطح زیر بنای اتاق (CFM/Ft2)

3- نسبت سطح اتاق به تعداد نفرات در اتاق (Ft2/per)

 

سیستم های تاسیسات تهویه مطبوع

سیستم های تاسیساتی متفاوتی طراحی شده اند. برخی از این سیستم ها با درجه حرارت هوای ورودی به اتاق سر وکار دارند. در این سیستم ها به منظور تنظیم وضعیت هوای اتاق ،مقدار هوادهی (CFM) تغییر نمی کند ولی درجه حرارت هوای ورودی به اتاق تغییر می کند. این سیستم ها اصطلاحاً حجم ثابت درجه حرارت متغیر ”یا CAV  خوانده می شوند.

در سیستم های دیگری ، درجه حرارت هوای ورودی به اتاق ثابت نگه داشته می شود ولی مقدار CFM وروردی به اتاق تغییر می کند.به چنین سیستم هایی” حجم متغیر درجه حرارت ثابت” یا VAV می گویند. سیستم های سومی هم وجود دارند که بر اساس ادغام دو روش فوق کار می کنند.

مزایای سیستم حجم ثابت هواساز

طراحی سیستم های حجم ثابت راحت است. این سیستم ها قابل اتکاء و بدون پیچیدگی هستند. کنترل این سیستم ها نیز ساده است.این سیستم ها برای فضاهایی که کنترل فشار داخل آنها مهم است گزینه مناسب تری است.

همچنین سیستم های حجم ثابت این حسن را دارند که میزان هوای تازه ورودی به اتاق یا زون را با سهولت بیشتری کنترل می کنند. از این گزینه بهتری برای بالا بردن کیفیت هوای اتاق می باشد.

معایب سیستم های حجم ثابت هواساز

مهمترین ضعف سیستم های حجم ثابت اتلاف انرژی آنها است.در این سیستم فن هوای ورودی و فن هوای برگشت باید همواره با حجمی ثابت فعال بوده که هیچ راهی جهت کاهش مصرف انرژی ندارد.

سیستم های حجم متغیر هواساز

سیستم VAV  به منظور کنترل درجه حرارت اتاق بر اساس تغییر حجم هوای ورودی به اتاق عمل می کند.به این ترتیب درجه حرارت هوای ورودی به اتاق ثابت خواهد ماند.

مزایای سیستم حجم متغیر هواساز

در مقایسه با سیستم حجم ثابت،یک سیستم VAV خالص هیچ گونه انرژی حرارتی هدر نمی دهد. در یک سیستم حجم متغیر با درجه حرارت ثابت،کنترل درجه حرارت هر زون از طریق کم و زیاد شدن مقدار هوای ورودی به آن زون صورت می گیرد. به هنگام حالت نیمه بار،که اغلب حاکم است،نیازی به گرمایش هوای سرد و یا مخلوط کردن  هوای سرد و گرم وجود ندارد. زیرا با کم و زیاد شدن مقدار هوای ورودی به هر زون در تناسب با بار آن ،این بار حذف میشود.در این روش نیاز به نصب اینورتر جهت کنترل دور فن می باشد. همچنین برای افزاریش بازده کاری دستگاه میتوان فروش فن صنعتی را در کنار محصول نصب کرد.

معایب سیستم حجم متغیر هواساز

 • به سبب ثابت بودن درجه حرارت هوا در سیستم حجم متغیر، این سیستم تنها می تواند سیستم سرمایش باشد.
 • ثابت نگه داشتن وکنترل  فشار هوا بین فضاهای مجاور در سیستم VAV به سبب تغییر حجم هوای ورودی به اتاق مشکل است. در این حالت لازم است که از کنترل های بیشتر و پیچیده تری استفاده شود.
 • در سیستم حجم ثابت ،کنترل و تامین هموای تازه مورد نیاز زون ها در بیشتر موارد آسان است، ولی در سیستم VAV این طور نیست.

سیستم های ادغام شده از دو سیستم حجم ثابت و حجم متغیر

هر یک از دو سیستم بالا معایب و محاسنی دارد. از آنجا که سیستم VAV سیستم سرمایشی تنها است و از آنجا که یک سیستم کامل نیاز به گرمایش هم دارد،می توان گفت، می تواند از رادیاتور، کنوکتور، پانل های رادیاتور یا سیستم هایی نظیر فن کویل و واحد های القایی در فضاهای پیرامونی که در زمستان ها نیاز به گرمایش دارند تامین می شود.همچنین برای فروش فن سانتریفیوژ و فروش یونیت هیتر بخار میتوانید با ما تماس بگیرید.

قیمت هواساز

قیمت هواساز با توجه به ظرفیت آن متفاوت است و هر چقدر ظرفیت آن بیشتر باشد هزینه ای که باید برای خرید هواساز بپردازید بیشتر است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه هواساز و قیمت دستگاه اکونوپک و دیگر محصولات داتیس کار، با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

مشاوره داتیس کار

سوالات متداول در رابطه با ساخت و فروش هواساز

آیا استفاده از دستگاه هواساز عوارض جانبی دارد؟

یکی از سؤالاتی که معمولاً در هنگام فروش هواساز مطرح می‌شود، عوارض جانبی آن است. در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که استفاده از دستگاه هواساز هیچ‌گونه عوارضی ندارد و حتی باعث ایجاد هوایی فوق‌العاده مطلوب و دلچسب نیز می‌شود.

وزن دستگاه هواساز چقدر است؟

وزن دستگاه هواساز معمولاً بر اساس نوع و ظرفیتی که دارد متفاوت است. برای مثال هواسازهای صنعتی وزن بیشتری نسبت به هواسازهای خانگی و یا آپارتمانی دارند.

4.8/5 - (6 امتیاز)

یک فکر در مورد “فروش هواساز

 1. رضا گفت:

  ایا شما کارشناسانی دارید که ما قبل از سفارش کالا ازشون مشورت بگیریم ؟

  1. datiskar گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله

 2. شایان گفت:

  ایا برای نصب هواسازما فضای زیادی برای کمپرستورش لازم داریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *