مقالات

بررسی و طرز کار دستگاه ایرواشر

بررسی و طرز کار دستگاه ایرواشر

ایرواشر ها از آب برای تصفیه هوا استفاده می کنند. این یک روش کارآمد برای از بین بردن آلاینده ها، مو، گرده، گرد و غبار و حتی باکتری ها از هوا است. بررسی طرز کار دستگاه ایرواشر نشان می دهد که  این دستگاه ها از غلتک هایی استفاده می کنند که هوا را از حمام آب عبور می دهند و ذرات آلاینده را از طریق آن حذف می کنند. این فرآیند همچنین بخشی از آب را تبخیر می کند و سطح رطوبت هوا را افزایش می دهد. در صورتی که دستگاه ایرواشر میخواهید اطلاع بیشتر داشته باشید به صفحه فروش ایرواشر وارد شوید.

 

 فناوری و عملکرد ایرواشر

 در آشنایی با طرز کار دستگاه ایرواشر ابتدا باید به عملکرد آن می پردازیم. ایرواشر عمدتاً اثر پاک کنندگی باران را در تصفیه هوا با استفاده از آب تقلید می کند. به طور مشابه، فرآیند شستشوی هوا نیز سطح رطوبت را افزایش می دهد. این دستگاه به جای استفاده از قطرات باران، از یک لایه آب استفاده می کند که باعث می شود عملیات مداوم و موثرتر باشد.

 

طرز کار دستگاه ایرواشر چگونه است؟

فناوری شستشوی هوا با مکیدن هوای اتاق از طریق فن ها و انتقال آن به دیسک های چرخشی که تا حدی با آب پر شده اند کار می کند. هوای خشک رطوبت را جذب می کند.

 ذرات گرد و غبار از هوای جذب شده حذف می شوند. آن ها به شیشه های مرطوب می چسبند و از طریق چرخش آب شسته می شوند. در نتیجه دستگاه هوای تمیز را آزاد می کند. علاوه بر این، هوای آزاد شده مرطوب می شود. بنابراین، سطح رطوبت افزایش می یابد. هوای مرطوب سرعت انتشار میکروب ها را کاهش می دهد.

طرز کار دستگاه ایرواشر به این صورت است که مولکول‌ های آب می ‌توانند با ذرات معلق موجود در هوا برهم کنش داشته باشند و باعث سنگین ‌تر شدن و افتادن آن‌ ها بر روی سطح شوند. به این ترتیب، افزایش رطوبت نیز به تمیز کردن هوای داخل خانه کمک می کند.

 

تفاوت بین ایرواشر و تصفیه کننده هوا

ایرواشر یک دستگاه 2 در 1 هستند، به این معنی که نحوه عملکرد دستگاه ایرواشر به نحوی است که دو وظیفه را همزمان انجام می دهند. بر خلاف دستگاه تصفیه هوا، یک ایرواشر نه تنها هوا را تمیز می کند، بلکه هوا را نیز مرطوب می کند. بنابراین این دستگاه در عین رطوبت رسانی وظیفه ایجاد پاکی در آن را نیز دارد.

 

چه چیزی ایرواشر را از مرطوب کننده های معمولی متمایز می کند؟

طرز کار دستگاه ایرواشر به نوعی است که آن ها با استفاده از آب، هوا را تصفیه می کنند. در داخل دستگاه قسمتی از آب تبخیر می شود. این باعث می شود که هوای استخراج شده نسبت به زمانی که برای اولین بار وارد شده است رطوبت بیشتری داشته باشد.

 تبخیر در واشر های هوا در دمای اتاق، به میزان قابل توجهی کمتر از نقطه جوش آب انجام می شود. به همین دلیل است که هیچ بخار آبی در این فرآیند تولید نمی شود. بنابراین، اثر مرطوب کنندگی ایرواشر محدود است.

نحوه عملکرد ایرواشر به طوری است که مرطوب کننده ها به طور فعال از فرآیند تبخیر استفاده می کنند. این دستگاه ها آب را به نقطه جوش می رساند.

 از این رو، نه تنها هوای مرطوب، بلکه بخار آب نیز از دستگاه های مرطوب کننده استخراج می شود. مرطوب کننده ها می توانند باعث رطوبت بیش از حد هوا شوند. این ممکن است منجر به رسوب قطرات آب اضافی بر روی دیوار ها، پنجره ها و سایر سطوح شود. در بررسی این موضوع که کارکرد دستگاه ایرواشر چگونه است باید عنوان کنیم که وجود مراکزی مانند داتیس کار باعث استقبال فراوان مردم از آن ها شده است.  فروش مبدل نیروگاهی و پالایشگاهی یکی از فعالیت های داتیس کار بشمار می آید.

 

مزایا استفاده از ایرواشر

مزیت اصلی ایرواشر این است که دو عملکرد را در یک دستگاه ترکیب می کند:

  • تصفیه هوا
  • رطوبت
  •  اگر مجبورید همزمان با گرد و غبار و هوای خشک مقابله کنید، یک ایرواشر می تواند راه حلی برای هر دو موضوع ارائه دهد.
  • اگر از عفونت های تنفسی و تحریک غشای مخاطی رنج می برید، واشرهای هوا بسیار موثر هستند. در حالی که عملکرد تمیز کردن احتمال عفونت را کاهش می دهد، هوای مرطوب می تواند به کاهش علائم تحریک گرد و غبار در گلو و بینی شما کمک کند.
  • طرز کار دستگاه ایرواشر بسیار راحت است. آن ها مرطوب کننده های قوی و فیلتر هوا هستند. آموزش طرز کار دستگاه ایرواشر و مراقبت از آن آسان است، زیرا نیازی به تعویض فیلتر نیست. تمیز کردن منظم دستگاه کافی است.

 

تعمیر و نگهداری ایرواشر

نحوه کار دستگاه ایرواشر اقتضا می کند که نیازی به تعویض فیلتر یا قطعات نداشته باشد. این امر کارکرد این دستگاه ها را در مقایسه با سایر دستگاه های تصفیه هوا بسیار ارزان تر می کند. با این وجود برای اطمینان از بهداشت نیاز به توجه و نگهداری زیادی دارند. اگر به درستی تمیز نشود، آب می تواند به عنوان یک مکان ایده آل برای رشد میکروب ها باشد.

 

آیا فیلترهای ایرواشر نیاز به تعویض دارند؟

خیر. ایرواشر ها فیلتر ندارند، بنابراین فیلتری برای تعویض وجود ندارد. این یک مزیت در هزینه عملیاتی نسبت به سایر انواع تصفیه کننده های هوا است.

بررسی طرز کار ایرواشر ها نشان می دهد که باید به صورت ماهانه تمیز شوند تا از عملکرد مناسب آن ها اطمینان حاصل شود. اگر واشر هوا با نوع دیگری از پاک کننده هوا ترکیب شود، ممکن است فیلتر های اضافی وجود داشته باشد که باید به طور مرتب تعویض شوند.

 

تمیز کردن ایرواشر

در بررسی طرز کار دستگاه ایرواشر باید توجه کنیم که تمیز کردن ماهیانه ایرواشر بسیار مهم است. بسته به زمان عملیات و اندازه مخزن، آب باید به دفعات بیشتری تعویض شود.

  • تمام قسمت هایی از دستگاه که با آب در تعامل هستند باید هر ماه به طور کامل تمیز شوند.
  •  ایرواشر های بهتر معمولا دارای پارتیشن های قابل جابجایی و قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند. آن ها می توانند راحت تر تمیز شوند.
  • برای اطمینان از ته نشین نشدن و تکثیر میکروب ها در داخل دستگاه، توصیه می شود به آب مخزن ماده ضدعفونی کننده اضافه کنید.
  •  اطمینان حاصل کنید که ماده ضدعفونی کننده دارای مواد شیمیایی خطرناک نیست و همچنین دستگاه امکان استفاده از مواد ضدعفونی کننده را می دهد. بنابراین این دستگاه هر ماه باید تمیز شود، تا شیوه کار ایرواشر دچار نقص نشود.

در صورتی که درباره اکونوپک میخواهید اطلاع بیشتر داشته باشید به صفحه ی فروش اکونوپک وارد شوید.

 

مشاوره داتیس کار

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + یک =