مقالات

بهترین چیلر برای منازل مسکونی

بهترین چیلر برای منازل مسکونی

چیلر ساختمان یک سیستم تهویه مطبوع می باشند که در سیکل تبرید سرمایش محیط را انجام می دهند. چیلرها در مقایسه با کولرهای آبی یک گزینه ایده ال برای خنک سازی محیط می باشند. زیرا خنک کنندگی بیشتری دارند. چیلرها می توانند در انواع مختلف و با توجه به نیاز ساختمان و آب و هوای محیط به کار بروند. شما ممکن است بخواهید از بهترین چیلر برای منازل مسکونی استفاده کنید، اما ندانید چه نوعی برای شما مناسب است. در ادامه این مطلب از داتیس کار قصد داریم به چیلر ساختمانی برای منازل مسکونی بپردازیم، تا بتوانید بهترین این دستگاه را برای خود را خریداری کنید.

انواع چیلر برای ساختمان های مسکونی

چیلر ها با تنوع و انواع گسترده ای که دارند، خریداران را در بهترین چیلر برای منازل مسکونی دچار چالش می کنند و ممکن است انتخاب برای خریدار سخت شود. بررسی فنی تمامی چیلرها، قیمت آنها، بررسی سیستم گرمایشی در کنار سرمایش و سازگاری با فضای شما ممکن است خرید چیلر را برای شما دشوار کند، زیرا با گزینه های زیادی روبرو هستید.

وقتی شما انواع چیلر ها را برای ساختمان مسکونی بشناسید و نسبت به مزایا و معایب هر کدام آگاه باشید، می توانید طبق نیازمندی های خود انتخاب به صرفه و مناسبی داشته باشید. به طور کلی چیلرها به دو دسته جذبی و تراکمی تقسیم بندی می شوند. چیلرهای جذبی نوعی از چیلرهای قدیمی می باشد که بهترین چیلر برای منازل مسکونی نیست، چرا که فضای زیادی را اشغال می کند و برای متراژها بالا مانند بیمارستان استفاده می شود.

با این حال ممکن در برخی مجتمع های بزرگ مسکونی چیلرهای جذبی را مورد استفاده قرار دهند. یک نوع دیگر این چیلرها، چیلرهای تراکمی می باشد که اغلب برای کاربردهای منازل به کار می رود. چیلرهای تراکمی توسط سیکل تبرید تراکمی سرمایش مبرد را انجام می دهد و برای خنک سازی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. چیلرهای منازل مسکونی در دو دسته چیلر آب خنک و هوا خنک تقسیم می شود که از نظر عملکرد یکسان نیستند و هر کدام بسته به شرایط، مناسب مکان مربوط هستند.

دستگاه های مرتبط: ایر واشر، اواپراتور، کندانسور

چیلر تراکمی مسکونی یا ساختمانی چیست؟

چیلر تراکمی مسکونی یا ساختمانی چیست؟

چیلر تراکمی مسکونی یا ساختمانی چیست؟

یک نوع دیگر این چیلرها، چیلرهای تراکمی می باشد که بهترین چیلر برای منازل مسکونی است. همانطور که گفتیم چیلرهای مسکونی در دو نوع آبی و هوا خنک می باشند، عملکرد چیلر هوایی این گونه است که از طریق جریان هوا و فن ها خنک سازی انجام می شود و دمای بخش کندانسور را کاهش می دهد.

اما چیلرهای آبی عملیات کاهش دمای کندانسور را توسط برج خنک کننده انجام می دهند. هر دو نوع چیلر مسکونی می تواند طبق نیاز و شرایط محیطی استفاده می شود. نصب آسان و ساده چیلرهای هوایی محبوبیت بیشتری دارد، زیرا علاوه بر نصب اسان هزینه های نگهداری کمتری دارند و نیاز به برج خنک کننده ندارند.

کاربرد مینی چیلر در منازل مسکونی

مینی چیلر که به چیلرهای آپارتمان نیز معروف است و یکی از بهترین چیلر برای منازل مسکونی می باشد. چیلرهای کوچک و کم صدایی می باشند و به دلیل ابعاد کوچک و ظرفیت پایین برای منازل مسکونی کوچک و ویلاها که نیازمند سرمایش مستقل هستند مناسب است.

دستگاه های مرتبط: کویل صنعتی بخار و آبگرم، یونیت هیتر بخار و آبگرم

مزایای خرید چیلر ساختمانی

آشنایی با مزایای خرید چیلر ساختمانی

مزایای خرید چیلر ساختمانی

چیلرهای خانگی یکی از تجهیرات تهویه مطبوع مورد استفاده در ساختمان می باشد که می توانند سرمایش و گرمایش محیط را انجام دهند. با خرید بهترین چیلر برای منازل مسکونی می توانید از مزایای زیر بهره مند شوید.

 • صرفه جویی در مصرف انرژی: مینی چیلر ها از نوع هوای خنک می باشند. به همین علت از آب استفاده نمی کنند و با داشتن ظرفیت های کمتر به صرفه جویی در هزینه های برق کمک می کنند.
 • امکان کنترل دما در بخش های مختلف: اگر شما از فن کویل های مختلف در قسمت های مختلف خانه بهره بگیرید، می توانید دمای هر بخش را به صورت مستقل تنظیم کنید.
 • مناسب برای همه شرایط آب و هوایی می باشد. یکی از مزایای چیلر مسکونی هوا خنک این است که در هر شرایط آب و هوایی مرطوب تا خشک مناسب است. از همین رو این چیلرها با هوا کار می کنند و با خرید بهترین چیلر برای منازل مسکونی می توانند در هر شرایط محیطی استفاده شوند.
 • نصب و نگهداری آسان: چیلرهای ساختمانی ابعاد کوچکتری دارد و قابل نصب در پشت بام ها می باشد و تعمیر و نگهداری آن ها به مراتب کمتر و کم هزینه تر است.

دستگاه های مرتبط: میکسر استنلس استیل، مخازن استنلس استیل

نتیجه گیری

در این مطلب به موضوع بهترین چیلر برای منازل مسکونی پرداختیم. در ادامه به این نتیجه رسیدیم که انتخاب بهترین چیلر برای منازل مسکونی به عوامل مختلفی مانند متراژ، شرایط آب و هوایی، بودجه و نیازهای شما بستگی دارد. در این مطلب سعی کردیم تا به طور خلاصه به بررسی انواع چیلرهای مسکونی و مزایا و معایب هر کدام و نکاتی که باید برای انتخاب بهترین چیلر مد نظر قرار دهید، پرداختیم تا بتوانید خریدی مناسب را با مشورت از کارشناسان داتیس کار تجربه کنید.

سوالات متداول درباره بهترین چیلر برای منازل مسکونی

 1. چیلر مسکونی چیست و چه کاربردی دارد؟
  چیلر مسکونی نوعی سیستم تهویه مطبوع است که از طریق سیکل تبرید تراکمی، سرمایش محیط را انجام می دهد. چیلرها در مقایسه با کولرهای آبی خنک کنندگی بیشتری دارند و می توانند برای فضاهای بزرگتر و آپارتمان ها و ویلاها مورد استفاده قرار گیرند.
 2. انواع چیلرهای مسکونی کدامند؟
  چیلرهای مسکونی به طور کلی به دو دسته آبی و هواخنک تقسیم می شوند‌. چیلرهای آبی از آب برای خنک کردن کندانسور استفاده می کنند، در حالی که چیلرهای هواخنک از هوا برای این کار استفاده می کنند.
 3. مزایای چیلرهای مسکونی چیست؟
  صرفه جویی در مصرف انرژی، امکان کنترل جداگانه دما، نصب و نگهداری آسان و مناسب از مزایای چیلرهای مسکونی می باشد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 12 =