فروش مبدل نیروگاهی و پالایشگاهی

مبدل نیروگاهی و پالایشگاهی انواع مختلف و کاربردهای متفاوتی دارند. این مبدل ها در صنایع مختلف تبرید، نیروگاه های مختلف، پتروشیمی ها و صنایع فرآیندی کاربرد دارند. داتیس کار در زمینه انواع کوره های هوا گرم، اکونوپک، انواع یونیت هیتر  چیلر و مبدل نیروگاهی و پالایشگاهی فعالیت می کند. فروش مبدل نیروگاهی و پالایشگاهی در داتیس کار مرکز فروش مبدل نیروگاهی و پالایشگاهی بدون واسطه و مستقیم از کارخانه امکان پذیر است . برای آشنایی هر چه بیشتر مبدل نیروگاهی و پالایشگاهی این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید.از فعالیت های  داتیسکار میتوان به تولید و فروش اسپری درایر نام برد.

مبدل پالایشگاهی از جمله تجهیزات مهم در هر کدام از واحدهای صنعتی مانند پلایشگاه ها و پتروشیمی ها به شمار می روند. می توان گفت این مبدل ها چنان مهم هستند که انجام برخی از عملیات شیمیایی بدون آن ها غیر ممکن است.
داتیس کار به عنوان مرکز ساخت مبدل های پالایشگاهی با کیفیت عالی و قیمت مناسب فروش مبدل های پالایشگاهی را بدون واسطه و مستقیم از کارخانه انجام می دهد. داتیس کار در زمینه فروش یونیت هیلر فروش ایرواشر فروش اکونوپک فروش چیلر فروش کندانسور آبی فروش کوره هوای صنعتی فروش فن صنعتی و غیره نیز آماده ارائه محصولات و خدمات به شما مشتریان عزیز می باشد.تولید و فروش ایرواشر یکی از فعالیت های داتیسکار بشمار می آید.

مبدل پالایشگاهی چیست؟

به تجهیزات صنعتی می گویند که حرارت را میان دو سیال با دمای مختلف انتقال می دهد. در واقع، یک نوع سیستم انتقال حرارت بین دو سیال است که بدون تماس با آن ها فرآیند انتقال حرارت را انجام می دهد و به عملیات های شیمیایی کمک می کند بنابراین می توان برای سرمایش، گرمایش و تبدیل فاز انواع روغن ها، آب، اسید وگازهای گوناگون از مبدل های پالایشگی استفاده کرد.

اساس عملکرد مبدل حرارتی پالایشگاهی

ساخت مبدل های پالایشگاهی بر مبنای فرآیند انتقال حرارت صورت می گیرد. هر کدام از این مبدل ها یک ورودی و یک خروجی دارد. دو سیال هر کدام به صورت کاملا جداگانه و بدون تماس با یکدیگر در قسمت های مختلف این مبدل ها در جریان هستند. سیال داغ حرارت ایجاد می کند اما سیال خنک داغی آن را خنک می کند و حرارت آن را به خود جذب می کند. این حرارت می تواند دوباره بازیابی شود. به طوری که سیالی که حرارت خود را از دست داده، می تواند وارد چرخه مبدل ها شود.
درون مبدل های حرارتی یا پالایشگاهی عمل فشرده سازی گازها با فرایند انتقال حرارت صورت می گیرد. از طرف دیگر این مبدل ها آب داغ یا بخار داغ را برای ورود به قسمت عملیات شیمیایی تامین می کند

طراحی و ساخت مبدل های پالایشگاهی

اصلی ترین نکته در خصوص ساخت مبدل برای پالایشگاه این است که با انواع مبدل پالایشگاهی قطعات شرایط عملیاتی، استانداردهای لازم مانند دما و فشار فرمول های مهندسی ( جرم، جریان سیالات، افت فشار و غیره) آشنا بود. البته تمامی موارد گفته شده مستلزم آگاهی و مهندسی و تخصص لازم است
در ساخت مبدل های پالایشگاهی از اجزایی مانند: لوله ها، تیغه ها، صفحه ها، اتصالات صفحه به لوله ها، بافل ها، واشرها، پایه نگهدارنده مبدل، سر پوسته استفاده می شود. داتیس کار به عنوان مرکز فروش مبدل پالایشگاهی کلیه این قطعات و مراحل ساخت انواع مبدل پالایشگاهی را در کارخانه خود انجام می دهد.

کاربرد انواع مبدل پالایشگاهی

بیشترین موارد کاربرد مبدل حرارتی یا پالایشگاهی شامل موارد زیر می شود:
• کندانسور یا چگالنده
• تولید کننده بخار
• ریبویلر Reboiler
• خنک کننده
• گرم کننده مواد هیدرو کربنی

آشنایی با انواع و اقسام مبدل پالایشگاهی

مبدل های پالایشگاهی از لحاظ فشار کاری سیال به سه گروه فشار بالا، فشار متوسط و فشار پایین و بر اساس ساختار آن ها دوبل، حرارتی لوله ای پوسته و لوله ، دسته بندی می شوند که در ادامه به تشریح هر کدام از این مبدل های پالایشگاهی می پردازیم

  • مبدل های حرارتی دوبل

ساده ترین نوع مبدل های پالایشگاهی است و بالاترین ضریب انتقال حرارت و بازدهی را دارند که شامل دو لوله به قطرهای مختلف می شود. الگوی جریان میان دو سیال با هم متفاوت است. به این شکل که لوله کوچک تر به صورت هم مرکز، داخل لوله دیگر جای می گیرد.

زمانی که دو سیال در داخل لوله ها در جریان باشند، دیواره لوله داخلی حرارت را انتقال می دهد. برای دسترسی به سطح بیشتر برای انتقال حرارت از فین استفاده می کنند. در واقع، می توان چندین واحد مبدل لوله ای را به شکل موازی یا سری به شکل عمودی نصب کرد.

  • مبدل های پالایشگاهی پوسته و لوله (Shell and Tube):

در عملیاتی که برای سرمایش یا گرمایش به حجم زیادی از مایع یا گاز نیاز باشد، از این مبدل های پوسته و لوله استفاده می شود.

این مبدل های پالایشگاهی از تعدادی لوله (شیت، تیوب، بافل) که داخل پوسته استوانه ای شکل هستند، تشکیل شده اند. دو جریان سیال با دماهای متفاوت در داخل این مبدل ها به جریان می افتند. به این شکل که یکی از درون لوله ها و دیگری از داخل پوسته عبور می کند. حرارت از طریق دیواره های لوله بین این دو سیال، گاهی از راه پوسته به لوله و گاهی از راه لوله به پوسته، منتقل می شود. از داخل لوله ها یک سیال مایع و اطراف لوله ها یک سیال گازی با دمای بیشتر با هم به تبادل حرارت می پردازند.

انواع مبدل حرارتی پوسته و لوله

مبدل پالایشگاه پوسته و لوله از لحاظ ساختار و نوع طراحی به چند دسته تقسیم می شود:

  • مبدل پالایشگاه پوسته و لوله U شکل

در این مبدل لوله به شکل انگلیسی خم کاری می شود .یکی از سیالات وارد لوله و دیگری وارد پوسته می شود و حرارت از دیواره لوله ها بین این دو سیال مبادله می شود. سیال بعد از ورودی به لوله ها و طی یک خم 180 درجه ای و از سمت دیگر که وارد شده، خارج می شود. به این تبادل حرارت دو پاس اطلاق می شود.

  • مبدل پالایشگاه پوسته و لوله یک پاس

در این نوع مبدل ها سیال از یک سمت وارد لوله می شود و مستقیم از سمت دیگر بیرون می آید. این نوع مبدل ها خمیدگی ندارد، از دو تیوب شیت استفاده می شود.

3 مبدل حرارتی یا پالایشگاهی صفحه ای

به این مبدل ها پلیتی هم می گویند که از تعداد زیادی صفحه فلزی تشکیل شده اند که الگوی قرارگیری آن ها به صورت یکی در میان است و با فاصله کمی از هم قرار می گیرند. مزیت این صفحات این است که بستر بیشتری برای انتقال حرارت دو سایل  فراهم می کنند. یک سیال با دمای بالا و یک سیال با دمای کم وارد مبدل می شود. این سیالات از طریق سطح فلزی این صفحات با هم به تبادل حرارت می پردازند.

  • مبدل های حرارتی هوا خنک یا فن دار

در پالایشگاه ها از مبدل های هوا خنک به عنوان کاهنده دمای یک سیال استفاده می شود. طرز کار مبدل پالایشگاه به این شکل است که سیال با درجه حرارت بالا در کویل ها به جریان می افتند. هوا به وسیله فن با سرعت روی این کویل ها می دمد تا حرارت زاید سیال از دیواره لوله ها و پره های کویل به هوا انتقال پیدا کند. به این شکل دمای سیال کاهش پیدا می کند. در این مبدل ها به تجهیزات آبی مثل برج خنک کننده سانتریفیوژ یا یونیت نیز نیست.

ساخت مبدل پالایشگاه در تهران

شرکت داتیس کار متخصص در طراحی و تولید مبدل پالایشگاه متناسب با نیاز هر پروژه ای است. مبدل برای پالایشگاه ها پس از جمع آوری اطلاعات و محاسبات لازم مطابق با نیاز مشتری و استانداردهای هر فرایندی تولید می شوند و به فروش می رسند. ما کلیه محصولات خود را با گارانتی معتبر به صورت بی واسطه و مستقیم از کارخانه ارائه می دهیم. به این شکل، کیفیت تمام محصولات خود را تضمین می کنیم.

برای سفارش و خرید مبدل پالایشگاه و دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

قیمت خرید مبدل پالایشگاهی

قیمت ساخت مبدل پالایشگاه به عواملی مانند به نوع کویل، نوع کاربری و همچنین ظرفیت آن بستگی دارد. جهت اطلاع و استعلام هزینه نهایی سفارش مبدل پالایشگاه همکاران ما در قسمت فروش، تمام اطلاعات لازم را به شما می دهند.اگر درباره اکونوپک و پکیج یونیت میخواهید اطلاع بیشتر داشته باشید به صفحه ی فروش اکونوپک و فروش پکیج یونیت وارد شوید.

سوالات متداول در رابطه با مبدل پالایشگاهی

نحوه سفارش مبدل پالایشگاهی چگونه است؟

شما مشتریان عزیز می توانید محصول مورد نظر خود را مستقیما از داخل سایت ما سفارش دهید. هم چنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده داخل سایت تماس بگیرید

آیا بعد از تهیه مبدل پالایشگاهی به ما گارانتی داده می شود؟

بله کلیه محصولات خریداری شده از این شرکت دارای کارت اصالت کالا و گارانتی یک ساله می باشد.

قیمت مبدل پالایشگاهی چقدر است؟

طبق مقاله قیمت این مبدل ها به عوامل گوناگونی وابسته است. اما ما با توجه به نیاز شما مشتریان عزیز مناسب ترین قیمت را به شما می دهیم.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.