ساخت و فروش مینی چیلر

مینی چیلر یا همان چیلر کوچک دستگاهی است برای تولید و سرمایش ساختمان های مسکونی به کار می رود. این دستگاه با برخورداری از سیستم های HVACبه شکل هوا خنک ساخته می شود. ساخت مینی چیلر در شرکت صنعتی و مهندسی داتیس کار با استفاده از قطعات اصلی و با کیفیت انجام می شود.

همچنین داتیسکار به فروش یونیت هیتر بخار و ساخت و فروش چیلر هوا خنک پرداخته است.

شرکت صنعتی و مهندسی داتیس کار به عنوان شرکت ساخت و فروش مینی چیلر توانسته است بهترین محصولات خود را با برگه اصالت کالا به مشتریان خود عرضه کند. فروش مینی چیلر فروش چیلر کندانسور آبی فروش کوره های هوای گرم فروش یونیت آبگرم فروش انواع مبدل حرارتی فروش فن سانتیفیوژ و بسیار از دستگاه های تهویه مطبوع و تبرید در این شرکت انجام می شود.

مینی چیلر چیست؟

مینی چیلر در واقع چیلر هواخنک می باشد که درآن پمپ و منبع انبساط وجود دارد برای تولید آب سرد فن کویل یا دستگاه های صنعتی یا برای واحدهای آپارتمانی ،ویلاها و ساختمان ها یه کار میرود.

نحوه عملکرد مینی چیلر

مبنای کار مینی چیلر سیکل تبرد تراکمی بخار است. به این شکل کمپرسور دستگاه بخار مبرد را متراکم می کند و در ازای آن دما و فشار را افزایش می دهد. سپس کندانسور دستگاه گرمای مبرد را از هوای محیط می گیرد و به مایع تبدیل می کند. مایع ساخته شده توسط کندانسور از شیر انبساط می گذرد و دچار افت فشار می شود. اگر این مایع خروجی یا مبرد تبخیر بشود دما را کاهش می دهد. وقتی مبرد سرد شد جریان آب خنک اواپراتور را خنک می کند و بعد از اینکه تبخیر شد دوباره به کمپرسور بر می گردد.

مزایای استفاده از مینی چیلر

 •  وزن کم
 • صدای کم
 • عدم نیاز به برج خنک کننده
 • طول عمر بالا
 •  استقلال هزینه ی واحد ها
 •  نصب سریع ، تعمیر و نگهداری راحت
 • قابلیت کارکرد برای چهار فصل
 •  قابلیت کارکرد در مناطق خشک
 •  عدم نیاز به فضای نصب بزرگ
 •  عدم اشغال فضای سقف کاذب
 • امکان نصب در فضای آزاد مانند تراس واحد یا پشت بام
 •  استقلال دمای اتاق ها از همدیگر با استفاده از فن کویل
 •  قیمت مینی چیلر در مقایسه با کولرگازی های مرکزی ارزان تر می باشند.

در حال حاضر مینی چیلر و فن کویل را می توان جز لوکس ترین سیستم های تهویه دانست.

کاربرد مینی چیلرها

مینلی چیلر بیشتر در ساختمان های مسکونی به کار برده می شود. برای همین به آن مینی چیلر خانگی هم گفته می شود. خصوصا این دستگاه برای ساختمان های مسکونی با تعداد واحدهای پایین بسیار مناسب است. البته در ساختمانهای تجاری و اداری نیز می توان از این دستگاه استفاده کرد. به این شکل که در کنار مینی چیلر از یونیت هایی به نام فن کویل استفاده می کنند

بهتر است در صورت استفاده از مینی چیلر در پروژه های صنعتی، از کمپرسورهای پیستونی استفاده شود. چون یکبار مصرف نیستند و آن ها را می توان در شرایط کاری متنوع تری به کار برد

هزینه ساخت مینی چیلر

انواع مینی چیلر از نظر نوع ساخت

 • مینی چیلرهوا خنک

در مینی چیر هوا خنک چونکه از هوا استفاده می شود نیاز به برج کننده نمی باشد.نوع هوا خنک به دلیل کم شدن سطح استغال ونیاز نداشتن به خنک‌کننده بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 • مینی چیلرآب خنک

در مینی چیلر آب خنک به یک برج خنک‌کننده نیاز است وجای بیشتری اشغال می شود.

انواع مینی چیلر ا زنظر کاربرد

 • مینی چیلر خانگی

این دستگاه یک پکیج کامل است ، سیستم پمپاژ و گردش آن در بین فن کویل‌ها در ساختمان وهمانینطور منبع انبساط، بر روی خود دستگاه نصب شده است  و نیاز به اجرای جداگانه‌ی این سیستم نمیباشد.

این مینی چیلر در فضای باز ساختمان یا تراس نصب میشود و دارای صدای کارکرد پایین می باشد چونکه کمپرسور این دستگاه اسکرال می باشد.مینی چیلرهای خانگی در واقع همان مینی چیلرهای آپارتمانی می باشند و در ظرفیت های 3تن ایل 20 تن قابل طراحی و ساخت می باشد.

 • مینی چیلر صنعتی

اکثرا دستگاه مینی چیلر صنعتی، با توجه به ظرفیت پروژه به صورت کامپکت ساخته می‌شود و این دستگاه طیف وسیعی از خنک کاری دستگاه‌های صنعتی را به خود اختصاص می‌دهد.و قابلیت کارکرد در  دمای زیر صفر و بالای صفر را دارد.  همچنین   توان  دارد در تمامی فصول سال، با راندمان بالا کار کند.

مهم ترین مشخصات فنی مینی چیلر

مهم-ترین-مشخصات-فنی-مینی-چیلر

 • نوع کمپرسور
 • منبع برق دستگاه
 •  ظرفیت برودتی دستگاه
 • تعداد،نوع و اندازه فن های مینی چیلر
 • قابلیت گرمایشی بر اساس کارکرد فن کویل ها
 • مدل و نوع کندانسور
 • بررسی میله ها و لوله ها کندانسور
 • مدل و نوع  اواپراتور در مینی چیلر
 • میزان مصرف برق
 • هزینه های نگهداری و شارژ گاز
 • مقدار مساحت پوشش دهی مینی چیلر برای تبرید
 • کاربرد مینی چیلر برای ساختمان
 • نوع گاز مبرد
 • تجهیزات جانبی
 • ظرفیت اسمی
 • اندازه دستگاه

اجزای تشکیل دهنده مینی چیلر

مینی چیلر از قسمت های زیر تشکیل شده است که در ادامه برای درک هر چه بیشتر ساختار این دستگاه به بررسی کلی این اجزای آن می پردازیم.

 1. کمپرسور (Compressor)
 2. کندانسور (Condenser)
 3. شیر انبساط (Expansion valve)
 4. اواپراتور (Evaporator)
 5. تجهیزات دیگر
 1. کمپرسور

این دستگاه کمک می کند تا انرژی لازم برای حرکت و جریان یافتن مبرد در فرآیند تبرید تامین شود.این نوع کمپرسورها از نوع روتاری و اسکرال هستند. گفتنی است که کمپرسور این دستگاه از نوع موتور اینورتر است تا بتواند تعداد دفعات روشن و خاموش را به حداقل برساند و باعث افزایش بازدهی و طول عمر دستگاه شود.

 1. کندانسور

کندانسور به کار رفته در مینی چیلرها از نوع ساده و غالبا از نوع کندانسور هوای خنک هستند. کندانسور این دستگاه شامل کویل هوا خنک و فن می شود که می تواند گرمای بخار داغ را از هوای محیط دفع کند. کویل به کار رفته در این سیستم از نوع کویل فین و تیوپ و کویل میکرو کانال است. اما به علت اندازه کوچک مینی چیلرها استفاده از کویل میکروکانال که کوچک تر از کویل فین و تیوب هستند، بیشتر توصیه می شود.

 1. شیر انبساط

شیر انبساط کار تعیین دمای خروجی از اواپراتور را انجام می دهد. به این شکل مقدار جریان مبرد ورودی به اواپراتور و دما را کنترل و از ورود مایع مبرد به کمپرسور جلوگیری می کند.

دو نوع شیر انبساط در ساختار مینی چیلرها وجود دارند: شیر انبساط ترموستاتیکی و شیر انبساط الکترونیکی. از آن جایی که دقت کنترل دما در شیر انبساط الترونیکی بالاتر است بیشتر از این نوع شیر انبساط استفاده می شود.

 1. اواپراتور

اواپراتور-اجزای-تشکیل-دهنده-مینی-چیلر

این یک نوع مبدل حرارتی است که وظیفه دارد آب سرد مورد نیاز فن کویل ها را فراهم کند. آب گرم ورودی به اواپراتور در اثر انتقال گرما با مبرد سرد ورودی سرد یا خنک می شود.. عمدتاً از دو نوع مبدل می توان به عنوان اواپراتور استفاده نمود.

 1. تابلو برق

برای کنترل عملکرد دستگاه مینی چیلر یک تابلو برق تمام تجهیزات را کنترل می کند.

در برخی کاربردهای خاص از سیستم PLC جهت کنترل کارکرد دستگاه استفاده می شود.

 1. تجهیزات جانبی

تجهیزات دیگری از جمله شیر انسباط مکانیکی پمپ آب مخزن عایق کاری شده سایت گلاس شیر سرویس شیرهای برقی انواع گیج های نمایش فشار کاری دستگاه، سیستم محافظ برق و ضد یخ محافظ جریان آب به کار می رود

شرکت تولید کننده مینی چیلر

شرکت صنعتی داتیس کار طراح و تولید کننده مینی چیلر با کیفیت، ساخت مینی چیلر خانگی ، انواع سیستم های تهویه مطبوع، تبرید و سیستم های گرمایشی و سرمایشی کلیه محصولات خود را مطابق با استانداردهای روز و با گارانتی به طور مستقیم از کارخانه به فروش می رساند. کافی است برای سفارش مینی چیلر ارزان و خرید مینی چیلر خانگی خرید مینی چیلر ایرانی با قیمت مناسب با شماره های داخل سایت داتیس کار تماس حاصل فرمایید.اگر تمایل دارید درباره چیلر کندانسور آبی نیز اطلاع کسب کنید به صفحه ی فروش چیلر کندانسور آبی  وارد شوید.

قیمت مینی چیلر

داتیس کار به عنوان مطرح ترین سازنده مینی چیلر به دلیل برخورداری از تنوع زیاد در مدل ها قطعات و آپشن های برای هر کدام از دستگاه هزینه فروش مینی چیلر را در نظر گرفته است. بنابراین فقط بعد از بررسی تمام این موارد می توان هزینه ساخت مینی چیلر را برآورد کرد.

البته هزینه خرید مینی چیلر به عوامل دیگری چون نوع کندانسور و اواپراتور اینورتر بودن یا نبودن دستگاه بستگی دارد. شایان ذکر است که قیمت ارز نیز روی قیمت فروش مینی چیلر خانگی تاثیر می گذارد.

تاثیر اندازه چیلر بر قیمت آن

اندازه چیلر در قیمت آن تاثیر بسزایی دارد، ما به شما توصیه می کنیم  که در هنگام خرید چیلر به اندازه مورد نیاز خود توجه داشته باشید؛ هرمقدار که ندازه این دستگاه و بازدهی آن بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر می رود. بهتر است دهنگام خرید از یک متخصص در این حوزه  راهنمایی دریافت کنید.

 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت فروش انواع مینی چیلر

در کل موارد گوناگونی  در خرید و استعلام قیمت مینی چیلرموثر می‌باشد از جمله:

 • قیمت ارز
 • برند و مارک
 • نوع اواپراتور
 • مکان نصب چیلر
 • راندمان عملکرد
 • ظرفیت سرمایشی
 • قیمت تجهیزات و قطعات اولیه

قیمت مینی چیلر خانگی

قیمت مینی چیلر خانگی بسنگی به ظرفیت مینی چیلر دارد به این نکته توجه داشته باشید  که قبل از خرید مینی چیلر باید اندازه و جای آن و همچنین ظرفیت آن را تعیین کنید.گارانتی و خدمات پس از فروش ، تعمیر و نگهداری هم در قیمت مینی چیلر خانگی مؤثر  هستند.  برای اطلاع از هزینه مینی چیلرها و قیمت روز بازار ،همچنین برای اطلاع از شرایط سفارش و خرید دستگاه با کارشناسان ما در داتیس کارتماس بگیرید.داتیس کا ر بزرگترین مرکز فروش چیلرهای خانگی دارای متخصصین با تجربه.

تاثیر تابلو برق در قیمت مینی چیلر

در واقع تابلو برق یکی از اصلی ترین قطعات در مینی چیلر می باشد که بسیار حائض اهمیت است .همچنین تابلو برق های مورد استفاده در دستگاه های مینی چیلر برای مناطق حاره ای و گرم که بالا رفتن دمای هوا باعث آسیب رسیدن به قطعات درون تابلو می شود ،باید دارای خنک کننده باشد.

قیمت مینی چیلر صنعتی

یکی دیگر از کاربرد های مینی چیلر استفاده آن در صنعت می باشد، چون  که همواره در بخش‌های مختلفی از صنعت، جهت خنک ‌کاری در قسمت‌های مختلف، دستگاه‌ها، از آب سرد استفاده می‌شود.

به عنوان مثال در کارخانه‌ی نوشابه سازی، برای  خنک‌ کاری مایع نوشابه، استفاده از مینی چیلر‌ها به همراه مبدل، کاربرد دارد ، یا استفاده از مینی چیلر در خنک کاری قالب دستگاه‌های پرس یا تزریق پلاستیک، کاربرد بسیار زیادی دارد در واقع یک امر حیاتی، برای دستگاه محسوب می‌شود. یعنی نبودن  مینی چیلر کارکرد دستگاه را دچار اختلال می‌کند.

سوالات متداول در رابطه با فروش مینی چیلر

محل نصب مینی چیلر در ساختمان کجاست؟

بعد از فروش مینی چیلر در پشت بام ها و جایی که طول لوله کشی فن کویل ها به حداقل برسد . برخی از افراد مینی چیلر خود را در بالکن یا تراس نصب می کنند که هم این فضا پاسخگوی نیاز آن ها نیست و هم اینکه صدای دستگاه میتواند برای ساکنین خانه آزار دهنده باشد

مینی چیلر تا چه ظرفیتی تولید می‌ شود؟

مینی چیلر تا محدوده 10 تن تبرید واقعی قابلیت تولید دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

یک فکر در مورد “ساخت و فروش مینی چیلر

 1. محمدرضا گفت:

  سلام مینی چیلر خانگی میخوایم بخریم …برای چن واحد جوابگو هست؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر -بستگی به متراز منزل داره بهتر اینه که برای هر واحد یک دستگاه مجزا بگیرید

 2. سهیل گفت:

  سلام تو مینی چیلر از شیر انبساط ترموستاتیکی استفاده میکنید یا شیر انبساط الکترونیکی ؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر – از هردو میشه استفاده کرد

 3. محمدرضا گفت:

  سلام گارانتی مینی چیلرتون چند ماهه ست؟

  1. admin گفت:

   سلام، پیش فاکتور ندادیم که اگر دادیم داخلش میزنیم بستگی به مشخصات کمپرسور داره

 4. علی کاظمی گفت:

  اقا میصرفه برای دو واحد مینی چیلر بخریم؟

  1. admin گفت:

   سلام، بله

 5. شمسایی گفت:

  برای ساختمان 0 واحدی بهتره که مینی چیلر بگیریم یا چیلر؟ممنون

 6. مهران حسینی گفت:

  گارانتی هم دارید؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر – بله

 7. علی نیازی گفت:

  یه مینی چیلر برای خونه کافیه؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر -بستگی به متراز خونه دارد

 8. محمدرضا شجاعی گفت:

  نصب رایگان هست؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر- خیر

 9. محسن گفت:

  هر چند وقت یکبار نیاز به سرویس داره؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر-هر سال یک بار سرویس سالیانه میخواهد

 10. رضا اکبری گفت:

  مصرف برق پایینی دارند؟

 11. رضا اکبری گفت:

  مصرف برق مینی چیلرا بالاس؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر-نسبت به کولر آبی بله

 12. میلاد گفت:

  محل نصب مناسب برای مینی چیلر کجاس؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر-محل نصب در تراس یا پشت بام بستگی به ظرفیت دارد

 13. حسین دبیری گفت:

  میشه داخل پروژه بجای اینکه از چند مینی چیلر استفاده کنیم از یک یا دوتا چیلر استفاده کنیم ؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر-بله میشود.

 14. علیرضا فردمنش گفت:

  محصول مینی چیلر بسیار کاربردی است
  با تشکر از شما.

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر – از رضایت شما بسیار خرسند هستیم.

 15. مرتضی گفت:

  سلام مینی چیلر برای خنک کردن یه واحد ساختمون خوبه؟

 16. nima گفت:

  مصرف برق این مینی چیلرها بالاست؟

 17. فرید گفت:

  برای نصب مینی چیلر باید به کارشناس نیاز داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.