ایر واشر

مرکز ساخت و فروش ایرواشر

ایرواشر چیست و چه کاربردی دارد ؟ ایرواشر آپارتمانی چیست؟ تفاوت ایرواشر آپارتمانی و صنعتی در چیست؟کاربرد هواساز یا ایرواشر در چیست؟ما در محتوا به تک تک این سوالات پاسخ خواهیم داد.

ایرواشر چیست؟

ایرواشر نوعی دستگاه هواساز تهویه مطبوع است.که بوسیله سیستم تبخیری (پاشش آب) و کاهش دمای هوا موجب قابلیت سرمایش را افزایش می دهد. این دستگاه از سیستم تهویه تبخیری بر پایه سایکومتری استفاده می‌کند که هم قابلیت سرمایشی دارد و هم گرمایشی و همچنین می‌تواند هوا را به وسیله‌ی فیلتر‌های مخصوص از نظر آلودگی‌‌هایی مثل گرد و غبار، دود، بوی بد و … فیلتر کرده و هوای پاک خارج کند. با توجه به فیلترهای تایید شده در دستگاه از حمله فیلترهای آلومینیومی پاکتی،هپا امکان فیلتراسیون هوا میسر می گردد.

اجزا:

اجزای مهم ایرواشر بر حسب اینکه به صورت مستقل یا در تعامل با بقیه سیستم‌های تهویه مطبوع مورد استفاده قرار بگیرد شامل: فن، فیلتر (فلزی یا پارچه ای)، نازلها، استنلس استیل پودر کننده آب به انضمام کویل آبگرم و قطره گیری می باشد(پخش‌کننده هوا)، کویل آب گرم و تیغه‌های قطره گیر می‌باشد.

شرایط کارکرد ایرواشر

این دستگاه قادر است در مناطق آب و هوای خشک و جهت افزایش رطوبت و کاهش درجه هوای محیط عملکرد مناسبی داشته باشد. با توجه به اسپری آب توسط نازل های بالشتی و عبور هوا از میان آنها باعث کاهش درجه حرارت هوا شده و به همراه آن باعث افزایش رطوبت محیط می گردد.

شایان ذکر است دستگاه ایرواشر در محیط هایی که دارای رطوبت بالا می باشد ( از قبیل شهرهای شمالی و شهرهای جنوبی) از راندمان خوبی برخوردار نبوده و اصولا در آن شرایط محیطی کارایی ندارد.

کارکرد ایرواشر در حالت گرمایشی 

در زمستان جهت تولید گرما یک عدد کوئل گرمایشی پیش بینی شده است، که در ابتدا به وسیله آبگرم موتورخانه یا پکیج زمینی از طریق پمپ های موجود در موتورخانه به کوئل گرمایشی ایرواشر منتقل شده و فن های سانتریفیوژ با مکیدن هوا از روی فیلترهای موجود (فیلترهای آلومینیومی Bag Filter  و غیره) هوا را عبور داده و سپس از سطح کوئل گذشته و به کانال انتقال هوا ارسال می گردد.

با توجه به دمپر های هوای تازه وهوای برگشت امکان استفاده از هوای تازه به طور صد در صد Full Fresh امکان‌پذیر بوده است. با توجه به هزینه بالای انرژی توصیه می گردد همزمان به طور نسبی از دمپرهای Full Fresh  و برگشت ها Retune Air  به صورت همزمان استفاده نمود ، این کار باعث کاهش مصرف انرژی و کاهش هزینه های برق و گاز  می گردد.

کلاس های ایرواشر

کلاس 4(class 4): در این نوع کلاس حداقل رطوبتی که ایجاد می گردد بین 50-45 درصد این کلاس بیشتر در مواردی استفاده می گردد که نیاز به رطوبت بالا نباشد.

 کلاس 6(class 6): در این نوع کلاس رطوبت بین 70-50 درصد می باشدو به طور معمول بیشترین ایرواشرها از این کلاس می باشند.

کلاس8(class 8): در این نوع کلاس رطوبت تولید شده حدود 85-75 درصد می باشد،در این نوع کلاس در تابستان  فقط از دمپرهای هوای تازه استفاده می گردد(به علت رطوبت بالای ایجاد شده).

 
مشاوره داتیس کار
    

دستگاه ایرواشر

یکی از پر مصرف ترین سیستم های گرمایشی و سرمایشی مورد استفاده در صنایع و سوله های صنعتی و کلاً فضاهای بزرگ استفاده از دستگاه ایرواشر می باشد. ایرواشر دستگاهی است شامل سیستم خنک کننده تبخیری که بوسیله اسپری کردن آب و عبور هوا از میان آن باعث کاهش درجه حرارت هوا شده است. سیستم گرم کننده یا حرارتی ایرواشر شامل کوئل حرارتی بوده که بوسیله آبگرم یا بخار موجب تولید حرارت شده است.

ایرواشرها معمولاً جهت مکانهای صنعتی از قبیل کارخانجات انبارها ،مساجد،کارگاه های صنعتی ،پاساژها استفاده می گردد. بعضاً به‌صورت خانگی یا آپارتمانی نیز ساخته می شود.

با توجه به عملکرد سرمایشی ایرواشرها که به صورت تبخیری بوده نباید انتظار ایجاد سرمایش مانند سیستم های تبریدی از قبیل مینی چیلر با کندانسینگ یونیت ، پکیج یونیت را داشته  واز طرفی هزینه اولیه خرید و نصب ایرواشر نسبت به سایر دستگاه های تبریدی (چیلر پکیج یونیت)بسیار کمتر بوده ومصرف انرژی پائین تری نسبت به آن دستگاه ها دارد. از فعالیت های  داتیسکار میتوان به تولید و فروش میکسر استنلس استیل و فروش دستگاه کوره پخت صنعتی و فروش فن سانتریفیوژ و فروش یونیت هیتر بخار و خرید مبدل حرارتی نام برد. 

اجزا ایرواشر شامل:

کوئل حرارتی ساخته شده از لوله مسی و فن آلومینیوم FIN PLEAT  سینوسی با راندمان بالا بوده لوله های بکار رفته سایز 5/8 طراحی شده است.بنا به درخواست مشتری در صورت داشتن سیستم بخار (دیگ بخار)  امکان استفاده از کوئل حرارتی با لوله های مانیسمان و قبض آلومینیوم اسپیرال  طراحی می گردد.

1-پنل ها و ورق های بکار رفته در ساخت دستگاه از نوع گالوانیزه مرغوب بوده که باعث طول عمر دستگاه می گردد.

2-فن های بکار رفته در سه مدل BACK WARD,   FOR WARD, AIR FOIL  بوده که با توجه به کارکرد دستگاه توسط طراح انتخاب می گردد.

3- کوئل های بخار با استفاده از فین های استنلس استیل ، مس و آلومینیوم قابل طراحی و ساخت می باشد.

4- فیلترهای بکار رفته از نوع آلومینیومی استاندارد شرکت می باشد.در صورت نیاز به استفاده از فیلترهای هپا  وکربن اکتیو و فیلتر های پاکتی بنا به درخواست مشتری امکان‌پذیر می باشد.

5- دمپرهای  های هوا از نوع OPPOSED BLADE DAMPER (دمپرهای متقابل) با واشرهای هوابندی  می باشدکه به صورت معمول کنترل دستی می باشد و در صورت نیاز امکان اتصال به دمپر موتور با سفارش مشتری اجرا می گردد.

کاربرد ایرواشر ها

ایرواشرها با کاربردهای مختلفی تولید و در بازار عرضه می شوند

 • رطوبت گیری
 •  خنک کردن هوا
 •  حذف گرد و غبار و باکتری ها
 • رطوبت زنی

پارامترهای خرید ایرواشر

 • مقدار حجم هوادهی
 • فشار استاتیک
 •  شرایط جوی و جغرافیایی
 • قدرت موتور
 •  افقی یا عمودی بودن
 • اندازه کانال ها
 •  محل نصب


معرفی انواع ایرواشر های خانگی و صنعتی

ایرواشر و هواساز های خانگی مشکلات گذشته خود را بابت تهویه هوا و تامین هوای گرم و سرد بر طرف کرده اند و دیگر خبری از مشکلات این چنینی نیست ،بلکه باعث صرفه جویی های کلانی در هزینه و مصرف انرژی برق هم می شوند.
بعلاوه در حال حاضر با تولیدات بهینه و مؤثر کارخانجات،ایرواشر ها در انواع مختلفی مانند خانگی و صنعتی تولید و در بازار به فروش می رسند.

انواع ایرواشرهای خانگی

 • زیر سقفی
 • پشت بامی
 •  ایستاده

انواع ایرواشر های صنعتی

 •  بالا زن
 •  عمودی
 •  روبرو زن

تفاوت ایرواشر آپارتمانی و ایرواشر صنعتی

دستگاه ایرواشر خانگی و صنعتی از لحاظ ساختار و نحوه عملکرد بسیار شبیه به هم هستند.اما به دلیل حجم محیط های صنعتی، که دارای سالن و سوله هایی با سقف بلند هستند مقدار جریان هوای برگشتی به داخل ایرواش های صنعتی بالا می باشد.

 

موارد مصرف دستگاه هواساز:

 • کارخانجات ، مجتمع های تجاری اداری
 • سالن های ورزشی ، مساجد و حسینیه ها
 • فوشگاه ها-پاساژها- هتل ها
 • انبارها و سایر مکان های بزرگ 
 • امکان ارائه تجهیزات جانبی از قبیل سایلنسر صداگیر، تابلو برق کنترل و فرمان و سیستم کنترل دور الکترو موتور
 • (اینورتر) وسیستم کنترل رطوبت و دما).
 • استرا کچر دستگاه ساخته شده از پروفیل  تقویت شده آلومینیوم با اتصالات آلومینیویی یا پلی امید کاور بیرونی دستگاه از جنس ورق گالوانیزه یا بنا به درخواست مشتری از جنس استنلس استیل طراحی شده،رنگ بکار رفته در انواع الکترو استانیک با ضخامت مناسب استفاده گردیده است.

فرق دستگاه ایرواشر با هواساز:

در دستگاه هواساز از سیستم تبرید استفاده می گردد بدین صورت که آب بوسیله چیلرهای صنعتی خنک شده و از طریق پمپ به کوئل  سرمایشی موجب کاهش درجه حرارت هوا گردید و هوای خنک به داخل فضا یا کانال انتقال یافته.

در دستگاه ایرواشر از سیستم تبخیری استفاده شده بدین صورت که آب توسط پمپ به نازل های پاششی انتقال یافته و به صورت پودر در آمده وسپس به وسیله فن با عبور هوا از داخل ایرواشر باعث کاهش درجه حرارت هوا گردیده و سپس به داخل فضا با کانال انتقال می یابد.

در سیستم هواساز بدلیل استفاده از کمپرسور های تبریدی برق بیشتری نسبت به ایرواشر استفاده می گردد. هزینه تعمیر و نگهداری هواساز نسبت به ایرواشر به دلیل استفاده از سیستم تبرید چیلر آبی  یا هوائی بیشتر از ایرواشر می باشد.

مزایای دستگاه ایرواشر:

1-هزینه تامین و نگهداری قطعات به طور قابل ملاحظه ای کمتر از سیستم های تبریدی از قبیل چیلر و پکیج یونیت می باشد.

2-تامین رطوبت مورد نیاز ساختمان در هوای خشک و گرم

3- مصرف کمتر آب مصرفی نسبت به کولر های آبی

4-کاهش هزینه برق و گاز در تابستان نسبت به سیستم های چیلر و پکیج یونیت

5- حذف رایزر ها و لوله کشی های داخل ساختمان

6- استفاده از پشت بام جهت دستگاه  و در نتیجه کاهش اشغال فضای مفید .

 سرمایش تبخیری مستقیم:

در سرمایش تبخیری مستقیم،هوا از طریق تماس مستقیم با آب خنک می شود. تماس از طریق سطوح پوشال و یا مواد پلاستیکی خاص با سطح تماس زیاد ولی حجم کم صورت می گیرد.  تماس آب با هوا همچنین می تواند به صورت موثرتری از طریق پاشش آب انجام شود.آب به هنگام تماس با هوا ،گرمای هوا را می گیرد و به بخار تبدیل می شود.

هوا نیز که بخشی از گرمایش را از دست داده است خنک می شود ولی رطوبت آن افزایش می یابد. در این فرایند گرما مبادله نمی شود.چنانچه گفته شد در مناطق گرم و خشک این هوا که دمای خشک آن پایین آمده است آسایش نسبی را به همراه دارد. میزان آب مورد نیاز تبخیر در دستگاه هایی که از اسپری آب استفاده می کنند به حدود 1/4 گالن در ساعت به ازاء هر 1000 CFM و 10  درجه کاهش دمای خشک هوا میر سد.به منظور برآورد دقیق تر می توان مقدار آب تبخیر شده را از نمودار سایرو متریک بدست آورد.

در دستگاه های سرمایش تبخیری که در آنها از مواد پلاستیکی سخت به جای پوشال استفاده می شود،سرعت هوا روی پلاستیکی 400-600  فوت در دقیقه در نظر گرفته می شود.ضخامت این مواد در محدوده24-4  اینچ تغییر می کند. مقاومت این مواد در برابر جریان هوا نسبتاً کم است.

در ایرواشر ها راندمان دستگاه می تواند بسته به تعداد نازل ها و نیز تعداد ردیف آنها تغییر کند .سرعت عبور هوا در ایرواشر ها بین 300-600 فوت در دقیقه در نظر گرفته می شود. آب مورد نیاز نازل ها 4GPM به ازاء هر 1000 GPM  برای نازل های یک ردیفه و 8الی 10 GPM  به ازاء هر 1000 GPM برای نازل هایی در دو ردیف است.

ارتفاع پمپ آب نیز لازم است حدود100-55 فوت آب باشد. فشار مورد نیاز نازل های کوچک که آب را کاملاً پودر می کنند حدود 40 psi  در نظر گرفته می شود. برای نازل های بزرگ تر این فشار به حدود 20 psi    می رسد. مقدار آب مورد نیاز هر نازل حدود 1  تا 3/75   GPM است. مقدار آب اسپری نیز به ازاء هر فوت مربع سطح پاشش حدود 5-1 GPM است.

    هزینه ساخت و فروش ایرواشر

فروش ایرواشر خانگی و صنعتی در داتیس کار با گارانتی و اصالت کالا انجام می شود. خرید ایرواشر پشت بامی یا آپارتمانی و انواع ایرواشر با هزینه مناسب و کیفیت عالی در داتیس کار امکان پذیر می باشد. البته ظرفیت و ابعاد دستگاه و جنس قطعات هم روی هزینه فروش ایرواشر تاثیر می گذارند.
عواملی که روی قیمت ساخت ایرواشر تاثیر می گذارند شامل نوع کویل گرمایی، نوع کاربری فیلترها و جنس قطعات آن می شود. برای خرید ایرواشر خانگی یا هر نوع ایرواشر دیگری با شماره های داخل سایت تماس بگیرید یا فرم مخصوص درخواست محصولات را پر کنید.در صورتی که درباره اکونوپک میخواهید اطلاع بیشتر داشته باشید به صفحه ی فروش اکونوپک وارد شوید.

مشاوره داتیس کار

سوالات متداول در رابطه با ساخت و فروش ایرواشر:

بعد از فروش ایرواشر نگهداری ایرواشر به چه صورت باید انجام شود؟

مانند هر دستگاه پرکاربرد دیگری ایرواشرها هم به مراقبت و بازرسی به شکل مرتب نیاز دارند. لازم است که در هر فصل جهت راه اندازی به صورت کامل سرویس و راه اندازی گردد.

توان خنک کاری ایرواشر بعد از فروش ایرواشر چقدر است؟

میزان خنک کنندگی ایرواشر به شهر محل نصب دستگاه بستگی دارد. در محیط های مختلف با شرایط هوایی متنوع دمای خنک کنندگی این دستگاه نیز متفاوت خواهد بود ولی به طور کلی ایرواشر در حالت سرمایشی می تواند دما را به اندازه 7 درجه کاهش بدهد.

5/5 - (7 امتیاز)

یک فکر در مورد “فروش ایرواشر

 1. مهران حسینی گفت:

  چهمدت طول میکشه که اماده بشه و ارسال بشه؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر ،بستگی به ظرفیت و تعدادش دارد

 2. arsham bagheri گفت:

  برای نصب نیاز به کارشناس هستش؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر ،بله

 3. رضا اکبری گفت:

  برای چه فضایی مناسب هستش؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر- از فضای 250 متر تا 2000 متر مربع

 4. رضا اکبری گفت:

  مناسب اپارتمان هست؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر ، برای آپارتمان هایی با متراژ بالا و تعداد واحد زیاد(آپارتمان های بزرگ)- برج ها

 5. محسن گفت:

  خدمات پس از فروش هم دارید؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر ،بله

 6. حسن گفت:

  سفارش غیر حضوری هم دارید؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر ،بله

 7. فاطمه رضوانی گفت:

  تشکر بابت اطلاعات خوب و عالیتون.

 8. محسن کبیری گفت:

  شما خرید اقساط هم دارید؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر- خیر

 9. محمد گفت:

  هرچند وقت یکبار نیاز به سرویس و نگهداری هست؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر- هرسال

 10. محمد مهدی گفت:

  هزینه تقریبی ایرواش خانگی حدودا چقدره؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر- ما ایرواشر خانگی تولید نداریم

 11. سامان جلیلی گفت:

  برای سوله بهتره از دستگاه ایرواشر استفاده کنیم یا هواساز ؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر-بستگی به حجم سرمایه گذاری داره قیمتها متفاوت هست

 12. رضا گفت:

  میزان مصرف اب و برق ایرواشر چقدره برام مهمه مصرف بهینه انرژی؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر – اول ظرفیتتون رو مشخص بفرمایید.

 13. مهران حسینی گفت:

  سلام اندازه ابعاد هوا ساز چقدر هستش؟

  1. datiskar گفت:

   سلام وقت بخیر-بستگی به ظرفیت دستگاه دارد

 14. علیرضا شریفی گفت:

  با سلام خدمت شما ممنون از خدمات خوب شما

  1. datiskar گفت:

   سلام وقت بخیر – از رضایت شما بسیارخرسندیم

 15. پژمان گفت:

  هزینه تقریبی ایرواش خانگی حدودا چقدره؟

  1. datiskar گفت:

   سلام وقت بخیر-درحال حاضر تولید نداریم

 16. سپهر گفت:

  خدمات پس از فروش دارید؟

  1. datiskar گفت:

   سلام وقت بخیر – در صورتی که شرکت ما نصب کند بله دارد.

 17. جلال گفت:

  سلام. سالن با سقف ساندویچ پنل واتلاف کم به متراژ 850m2 وسقف 6 متر چه ظرفیت و مدلی رو پیشنهاد می دید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 15 =