فروش کوره هوا گرم

اجزاي سيستم حرارت مرکزي با هواي گرم

يک سيستم حرارت مرکزي با هواي گرم از اجزاي زير تشکيل شده است:

1- دستگاه مولد هواي گرم، ممکن است کوره هواي گرم يا دستگاه هواساز يا کويل آبگرم باشد.

2- سيستم انتقال هواي گرم که سيستم کانال کشي را نيز شامل است.

3- سيستم توزيع هواي گرم که انواع دريچه ها کفي، سقفي و ديواري را شامل مي شود.

کوره هوای گرم

امروزه استفاده از کوره های هوای گرم به عنوان بخشی از تجهیزات گرمایشی در سالن های وسیع و صنایع مختلف بسیار پرکاربرد شده است. کوره های هوای گرم در سه مدل گاز طبیعی و گازوئیلی و دوگانه سوز در بازار وجود دارند. شرکت داتیس کار به عنوان مرکز فروش کوره هوای گرم فعالیت می کند. این شرکت طراحی تولید و فروش کوره هوای گرم را انجام می دهد.

کوره هوای گرم چیست؟

کوره هوای گرم نوعی بخاری صنعتی که بازدهی بالایی در تولید حرارت دارد. گرمایش در کوره هوای گرم صنعتی به شکل اتوماتیک است و ایمنی هوشمند سوخت و مقدار زیاد اکسیژن به نسبت سیستم های گرمایشی از جمله مزایای کوره های هوای گرم هستند.

این کوره ها در مرغ داری ها، گل خانه ها، مساجد، سوله ها، کارگاه ها و به طور کلی، سالن های بزرگ نصب می شوند و گرمایش مورد نیاز این اماکن را تامین می کنند.

ظرفیت گرمایشی لازم برای نصب کوره هوای گرم

برای تعیین ظرفیت کوره هوای گرم به ازای هر متر مکعب از فضا حدود 70 کیلوکاری ظرفیت گرمایشی لازم است. ارزش حرارتی هر متر مکعب گاز طبيعی معادل 9500 کیلوکاری و ارزش حرارتی هر ليتر گازوئيل معادل 8500 کیلوکاری مي باشد. 

دستگاه هاي مولد هواي گرم

در سيستم حرارت مرکزي با هواي گرم، هوا واسطه انتقال گرما از دستگاه مولد مرکزي گرما به محل مصرف گرما است.

در سيستم حرارت مرکزي با هواي گرم، براي گرم کردن هوا از سه روش استفاده مي شود:

 • 1- مبدل با آتش مستقيم يا کوره ها
 • 2- کويل هاي گرمايي
 • 3- گرم کن پره دار الکتريکي

کويل هاي گرمايي در دستگاه هاي هواساز و دستگاه هاي موسوم به زنت و زتکا امروزه براي گرم کردن هوا مورد استفاده قرار مي گيرند.

اجزای کوره هوای گرم

جنس این مبدل ها از جنس استیل یا ورقه های فولادی آتش خوار هستند. این ورق های فولادی فرم دار هستند و کارایی بیشتر و وزن کمتری دارند. کوره هوای گرم، از بخش اصلی مبدل حرارتي، بادزن (فن) و مشعل تشکيل شده است.

 • باد زن یا فن

فن در کوره هوای گرم، هوای گرم را مکش می کند و بعد از عبور هوا از مبدل حرارتی دمای هوا را از 25 تا 40 درجه افزایش و به محیط انتقال می دهد. این فن ها مجهز به موتورهای دو یا سه سرعته هستند.

 • مبدل حرارتی

 اگر فن کوره های هوای گرم طوری جای بگیرد که هوا را از مبدل حرارتی بگیرد به آن کوره مکشی هم می گویند. اما اگر فن طوری قرار گرفته تا هوا را از مبدل حرارتی بیرون می راند. این نوع کوره های هوای گرم را کوره رانشی یا وزشی می نامند.        

 • مشعل ها

مشعل های به کار رفته در کوره هوای گرم معمولاً از نوع گازی، گازوئيلی، دو گانه سوز، برقی مي باشند. این مشعل ها مخلوط گاز و هوا را می ‌سوزاند و حرارت لازم را تولید می‌کنند. نوع گاز سوز این مشعل ها از نوع دمنده دار يا آتمسفريک هستند.

طرز کار کوره هواي گرم

کوره هواي گرم از سه قسمت اصلي: مشعل، مبدل حرارتي و بادزن تشکيل يافته است. مشعل از نوع گازي يا گازوئيلي گرما توليد مي کند. گرماي توليد شده در اتاقک احتراق پس از عبور از جداره هاي آن به هوايي که در بيرون اتاقک احتراق را احاحاظه کرده است منتقل ميد و آنرا به دمايي مثلا 60 درجه سانتيگراد مي رساند. اين هواتوسط کانال به اتاق ها مي رود تا پس از تبادل گرما سرد شده با دمايي پايين تر مثلا 18 درجه سانتيگراد به کوره بر گردد و مجددا گرم شود. مخلوط هواي تازه و هواي برگشتي با عبور از روي صافي ها گرد و غبارش گرفته شده وارد مکش بادزن مي شود. عامل حرکت بادزن يک الکتروموتور است. اتاقک احتراق به وسيله لوله اي به دودکش وصل مي شود تا گازهاي حاصل از احتراق را تخليه کنيد. کوره هاي هواي گرم در ظرفيت هاي 300000 بي تي يو تا 3000000 بي تي يو ساخته مي شوند. 

کاربرد کوره هوای گرم

کوره هوای گرم مجهز به فن مخصوص تخلیه گاز حاصل از احتراق گاز و  اتصال به دودکش برای خروج گازهای حاصل از احتراق هستند. در کوره هوای گرم، فن هوای اتاق را به داخل دستگاه هدایت می کند و بعد از اینکه هوا از مبدل حرارتی عبور کرد حرارت به دستگاه منتقل می شود و مشعل هم گرمای لازم برای محیط را ایجاد می کنند و در نهایت تمام سالن گرم می شود

انواع کوره هوای گرم

کوره هوای گرم از لحاظ کاربرد به نوع فن دار، بدون فن و تابشی دسته بندی می شوند. هم چنین این دستگاه از نظر نحوه نصب به سه گروه هیتر و کوره هوای گرم ایستاده کابینتی و هیترهای تابشی تقسیم می شوند.

 • کوره هوای گرم ایستاده

کوره هوای گرم ایستاده معمولاً در فضاهایی که ارتفاع کف تا سقف در آن مکان ها زیاد است، به کار برده می شود. این کوره هوای گرم مخصوص جاهایی است که فضای کافی  در اختیار ندارند؛ چون این کوره ها فضای کمی اشغال می کند. از جمله موارد استفاده کوره هوای گرم ایستاده سالن های ورزشی، سالن های صنعتی، اماکن عمومی، مراکز و مدارس به شمار می روند.

 • کوره هوای گرم یا هیتر های تابشی

در هیترهای تابشی که گاز سوز هستند. بعد از عبور جریان شعله مشعل از داخل یک لوله به شکل U انگلیسی که در پشت آن رفلکتور گرما نصب می شود و گرما را به سطح مورد نظر می تاباند. تابش این هیترها مانند تابش حرارت در بخارهای برقی است و سطوح را به صورت تشعشعی گرم می کند.

 به محض خاموش شدن دستگاه محیط سرد می شود. موارد مصرف این نوع هیترها در فضاهای باز و سالن های وسیع است و کوره هوای تابشی که در ارتفاع 4 تا 12 متری نصب می شود به گرمایش هوای محیط نیازی ندارد و به این شکل در مصرف گاز صرفه جویی می کنند.

مزایای کوره هوای گرم

 • تولید دوده و مونو اکسید کمتر در این کوره ها از مزیت های اصلی هستند. چون احتراق در این دستگاه ها به صورت کامل صورت می گیرد مونواکسید کربن کمی تولید می کنند.
 • این دستگاه ها برای تولید گرما به گرم کردن آب و انتقال آب به لوله های حرارتی نیازی ندارد. بلکه فقط با مصرف برق و سوخت کم بازدهی زیادی دارند.
 • کوره های هوای گرم در برابر خطراتی چون آتش سوزی از امنیت زیادی برخوردار هستند. چون این دستگاه دارای چند ترموستات و فیوز کم آمپر و مجهز به سوپاپ اطمینان است که تمام این قطعات از آسیب های احتمالی به دستگاه جلوگیری می کنند.
 • این دستگاه ها به طور دقیق کار کنترل دما را انجام می دهند چون دارای ترموستات محیطی هستند که می تواند به صورت اتوماتیک دمای سالن را به حد دمای دلخواه برساند و در همین دما نگه دارد.

مرکز فروش کوره هوای گرم در تهران

داتیس کار به عنوان نمایندگی فروش کوره هوای گرم در طراحی و تولید دستگاه های سرمایش و گرمایش فعالیت می کند . شما مشتریان محترم می توانید کالای مورد نظر خود را با مناسب ترین هزینه خرید کوره هوای گرم و اطمینان خاطر از بهترین کیفیت از داتیس کار به راحتی خریداری کنید.

چنان چه سوالات بیشتری در خصوص انتخاب برای خرید انواع کوره هوای گرم دارید، می توانید با داتیس کار به عنوان مرکزی برای فروش دستگاه کوره هوای گرم چیلر اکونوپک انواع هیترها و مبدل های حرارتی در ارتباط باشید.

داتیس کار فروش کوره هوای گرم در تهران را با گارانتی معتبر ارائه می دهد. شما می توانید بهترین نوع کوره های هوای گرم را از این کمپانی و برند ایرانی با اطمینان از بابت گارانتی و اصل بودن محصول تهیه کنید.

مقررات و توصیه های ایمنی در خصوص کوره هوای گرم

 • طبق مقررات ملی ساختمان فاصله کوره هوای گرم تا نزدیک ترین دیوار حداقل باید 15 سانتی متر معادل 6 اینچ و حداقل فاصله اطراف کوره هوای گرم با هر مواد قابل اشتعالی 30 سانتی متر معادل 12 اینچ باشد. در غیر این صورت باعث وقوع حوادث خطرساز و آتش سوزی های مهیب می شود.
 • بایستی فضای دسترسی در جلوی کوره هوای گرم و محل نصب مشعل حداقل 45 سانتی متر معادل 18 اینچ باشد.
 • نصب کوره هوای گرم در فضاهایی مانند راهروهای خروج اضطراری و دسترسی، سالن هاي اجتماعات، نمایش و سینما غیر مجاز است.
 • طبق مقررات ساختمان تامین هواي تازه یا برگشت کوره هوای گرم از حمام، توالت، دستشویی، آشپزخانه، پارکینگ و فضاهاي پرخطر مجاز نیست.  

نکات لازم در خصوص انتخاب کوره هوای گرم

در خصوص خرید کوره های هوای گرم از شرکت فروش کوره هوای گرم رعایت یک سری نکات الزامی است که شامل موارد زیر می شود:

 • محاسبه بار حرارتی مورد نیاز
 • برآورد حجم اتلاف انرژی
 • معین کردن مقدار هوای خروجی و ورودی
 • تعیین نوع و میزان سوخت مورد نیاز
 • گارانتی معتبر کوره هوای گرم از یک شرکت معتبر

قیمت خرید کوره هوای گرم

در گروه صنعتی داتیس کار مرکز فروش کوره هوای گرم چندین مدل از انواع کوره های گازی، گازوئیلی، دوگانه سوز از این برند معتبر ایرانی وجود دارد. برای کسب اطلاعات فنی و قیمت فروش کوره هوای گرم با کارشناسان ما تماس بگیرید. همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما در خصوص استعلام تعرفه فروش کوره هوای گرم و انتخاب نوع کوره هوای گرم هستند.یکی دیگر از محصولات داتیسکار کوره صنعتی است .شما میتوانید برای اطلاع بیشتر از این محصول وارد صفحه ی فروش کوره صنعتی شوید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

یک فکر در مورد “فروش کوره هوای گرم

 1. رضا گفت:

  کوره هوای گرم با هیتر هوای گرم چه فرقی میکنه؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر-فرقی نداره اصطلاح قدیمی هر گرم کننده ای رو هیتر میگفتن اسم دقیق تر کوره هوای گرم میباشد.

 2. ممد گفت:

  سلام ما شیراز هستیم چقدر طول میکشه بعد از درخواست کوره هوای گرم برامون ارسال کنید؟

  1. admin گفت:

   سلام، ظرفیت مهم هست درخواست رو بفرستید، جواب میدیم.

 3. مصطفی گفت:

  گارانتی کوره هوا گرم چند ماهه است؟

  1. admin گفت:

   سلام، دو سال هست

 4. امیر جعفری گفت:

  مطلب فروش کوره هوای گرم که گذاشتین خوب بود تو مقالم ازش استفاده کردم ممنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.