ساخت و فروش فن صنعتی

فن یا هواکش صنعتی، دستگاهی است که با جذب و خارج کردن هوای نامطبوع، غبارآلود و دود و … باعث تهویه کارخانه های صنعتی می شود. این دستگاه بیشتر در صنایع شیمیایی، فولاد و سیمان و صنایع دارویی و غدایی مورد استفاده قرار می گیرد. قدرت این نوع فن ها بسیار بالا است و به صورت تخصصی طراحی شده اند. در حال حاضر تولید و فروش فن صنعتی توسط مجموعه داتیس کار با بهترین کیفیت انجام می شود.

قیمت فن صنعتی

 عواملی همچون دور و اندازه پروانه‌ها، جنس بدنه هواکش، نوع الکترو موتور، رنگ پذیری، ابعاد و اندازه فن صنعتی، نوع فن صنعتی و ضخامت بدنه در تعیین قیمت بسیار اثرگذار و مهم تلقی می گردند.

 

مزایای فن صنعتی

هواکش صنعتی با هوادهی و جابه جایی آلودگی محیط، کارخانه ها از وجود مواد سمی و خطرناک آلاینده و فراورده های شیمیایی مانند: بخارات قابل اشتعال، بخارات جوش، مواد شیمیایی سمی ، رطوبت و گرد و غبار غیره مصون نگه می دارد. به طور کلی، اصلی ترین مزایای استفاده از تهویه صنعتی شامل موارد زیر می شود:

 • کنترل شرایط هوایی و تامین هوای تازه
 • امنیت آسایش حرارتی افراد
 • تخلیه دود و گرد و غبار
 • تهویه و جایگزین هوای تازه
 • تامین رطوبت و دمای مورد نیاز محیط
 • کاهش خطر آتش سوزی
 • رقیق سازی

مدل های مختلف فن صنعتی

مدل های مختلفی از هواکش صنعتی در بازار وجود دارد. اما به طور کلی، هواکش های صنعتی به سه دسته عمده هواکش های کانالی و دمنده ها و هواکش مکنده صنعتی تقسیم می شوند.

درست است که اساس کار همگی این هواکش های صنعتی یکسان است، اما از لحاظ فنی با یکدیگر فرق دارند. تفاوت اصلی بین هواکش صنعتی کانالی و دمنده صنعتی بر اساس نحوه به گردش درآوردن هواست.

داتیس کار تولید کننده و عرضه کننده انواع هواکش های صنعتی دمنده می باشد. کلیه فن های دمنده این کارخانه با کیفیت تولید می شود و با قیمت فن هواکش صنعتی مناسب در سایت داتیس کار به فروش می رسد. 

انواع فن صنعتی 

1. هواکش‌ صنعتی معمولی :

اگر می خواهید بوی نا مطبوع یا آلاینده های سبک تهویه بشوند بهتر است برای محیط از هواکش صنعتی معمولی استفاده کنید.

2. هواکش‌ صنعتی سنگین :

برای جذب آلایندهای سنگین تر و گرد و غبار یا ذرات شیمیایی بهتر است از هواکش صنعتی سنگین استفاده کنید. 

3. هواکش‌ صنعتی اکسپلوژن‌ پروف :

هواکش صنعتی اکسپلوژن پروف ابرای خارج کردن گاز های سمی و خطرناک و آلاینده های سمی مورد استفاده قرار می گیرد.

4. فروش فن صنعتی بی صدا

هواکش صنعتی بی صدا، نوع دیگری از فن های صنعتی است. این هواکش صنعتی مجهز به سایلنسر و باکس آکوستیک است. بنابراین صدای کمی تولید می کند. هواکش صنعتی بی صدا در مقایسه با انواع دیگر از هواکش صنعتی پروانه های کوچکتر با سرعت چرخشی کمتر دارد. برای خرید هواکش صنعتی بی صدا و فروش چیلر هوا خنک و دیگر دستگاه ها فروش هواساز می توانید از طریق شماره های درج شده با مجموعه داتیس کار در ارتباط باشید.

 

5. خرید فن صنعتی دور بالا از شرکت داتیس کار

 فن های صنعتی دور بالا بیشتر در مکان های کوچک که به تهویه هوای بالا نیاز دارد، استفاده می شوند. از این رو در ساخت فن صنعتی از قابلیت دور موتور بالا و پره های مقاوم و مستحکم به کار می گیرند.

این فن ها با توجه به شاسی و پروانه ای که دارند، در مقایسه با سایر مدل های دیگر از قیمت کمی بالا برخوردار هستند.

 

موتور فن صنعتی

موتور هواکش صنعتی الکتریکی است و به دو دسته تک فاز و سه فاز تقسیم بندی می شود. اگر نیاز باشد در برابر بار و نیروی محوری مقاومت داشته باشد و در این صورت مصرف بالاتری بخواهد، بهتر است از موتور سه فاز استفاده شود. 

از جمله مزایای موتور های فن صنعتی در داتیس کار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • 1. کارایی بالا
 • 2. عملکرد قوی
 • 3. صدای کم
 • 4. مقاوم بودن

پره در فن صنعتی

1. پره‌های تک پروانه:

نحوه عملکرد این نوع پره ها به این صورت است که دارای یک پره بزرگ که روی یک محور متمرکز شده اند، قرار دارند. کارایی پره های تک پروانه ای برای جذب غبار و انتقال دادن گرما به سیستم های تهویه هستند.

2. پره‌های دو پروانه:

عملکرد این نوع پره ها به طوری است که دو پروانه در جهت های مختلفی از هم قرار گرفته اند و همچنین روی یک محور قرار گرفته اند کاربرد این نوع پره ها برای جذب غبار و انتقال گرما است.

3. پره‌های چهار پروانه: این نوع پره‌ها دارای چهار پروانه هستند که بر روی محور متمرکز شده و در جهت‌های مختلف قرار گرفته‌اند. این نوع پره‌ها برای کاربردهای صنعتی و سنگین‌تر مانند جذب گرد و غبار و انتقال گرما در کارخانه‌ها و کارگاه‌ها استفاده می‌شوند.

4. پره‌های بلند مرکزی:

عملکرد آن ها به گونه ای است که دارای یک مرکز ثقل هستند و پره ها به صورت باریک و بلند در جهت های مختلف از هم قرار گرفته اند و برای تهویه و مطبوع کردن هوا مورد استفاده قرار می گیرند.

مراحل نصب هواکش صنعتی

به طور معمول ، هواکش صنعتی بزرگ بر روی دیوارها و سقف ها نصب می شوند. برای نصب هواکش صنعتی مراحل زیر را انجام می دهند:

 • مرحله اول:

اولین مرحله انتخاب یک هواکش صنعتی مناسب، بسته به شرایط محیطی است. اصلی ترین نکته این است که بایستی محیط نصب کاملا مسطح باشد در غیر این صورت، پروانه های هواکش صنعتی شما از حالت بالانس خارج می شود و به دمپر فن آسیب وارد می کند. بنابراین برای ساخت فوندانسیون مناسب بایستی به وزن و ابعاد دستگاه هم توجه کرد که ترجیحا بزرگ تر از شاسی هواکش صنعتی می باشد.

 • مرحله دوم:

 مرحله دوم نصب هواکش های صنعتی، شامل طراحی کانال های ورودی و خروجی هواکش صنعتی با توجه به ابعاد و ضخامت مناسب و بر اساس استانداردهای محیط می باشد.

 

 • مرحله سوم:

مرحله بعدی نصب  اتصالات و فلنج های مناسب برای کانال هواکش صنعتی در فاصله های زمانی مشخص از کانال است تا دستگاه در حین کارکرد صدای ناهنجار تولید نکند و از همه مهم تر دچار افت بازدهی نشود.

در هنگام اتصال کانال به هواکش، لازم است حداقل 1.5 برابر قطر دهانه ورودی هواکش، کانال مستقیم اجرا و تعبیه شود. این کار برای یکنواخت کردن و صاف کردن سیال هوا به کار برده می شود.

 • نکته:

برای اتصال راحت و بدون دردسر کانال و دهانه ورودی مکش هواکش صنعتی، حتما باید از کانال های آلومینیومی یا کانال های فلکسیبل برزنتی استفاده شود. بایستی این اتصال از طریق فلنج مخصوص، به طوری برقرار شود که فرو رفتگی یا مشکل خاصی در محل اتصال کانال به دهانه ورودی مکش دستگاه به وجود نیاید.

 • مرحله چهارم:

در مرحله بعدی از نصب هواکش صنعتی و در زمان راه اندازی این دستگاه، آمپر مصرفی آن را کنترل می کنند. میزان آمپر اندازه گیری شده نباید بیشتر از توان الکتروموتور هواکش صنعتی باشد تا اختلالی در عملکرد دستگاه ایجاد نشود. از طرفی، چنانچه هواکش صنعتی و کلید استارت در فاصله ای از یکدیگر نصب شده باشند، یک کلید قطع کننده برای جلوگیری از استارت اتفاقی بر روی فن نصب می کنند.

 • مرحله نهایی نصب

این مرحله که آخرین مرحله نصب هواکش صنعتی است شامل آچارکشی و تنظیم تسمه پروانه می شود. برای پایان کار کارشناسان از روان کردن حرکت های تیغه دمپر اطمینان حاصل می کنند.

البته بهتر است روی الکتروموتورهای هواکش صنعتی پوشانده نشود چون این کار دمای دستگاه را بالا می برد و احتمال خرابی و آتش سوزی را به همراه خواهد داشت.

 

 

خرید فن صنعتی از برترین تولید کننده

 برای خرید هواکش های صنعتی خصوصا فن دمنده از داتیس کار بدون واسطه و مستقیم از کارخانه، می توانید به سایت ما مراجعه کرده و محصول مورد نظرتان را مشاهده کنید و سفارش دهید.کارشناسان ما در بخش فروش هواکش صنعتی دمنده به شما کمک می کنند تا  با توجه به بودجه و ظرفیت مورد نیازتان، هواکش صنعتی مورد نیاز خود را خریداری کنید.

هم چنین جهت کسب اطلاعات بیشتر از مبدل های حرارتی و فروش پکیج زمینی و استعلام قیمت و اطلاع از موجودی کافی است با بخش فروش با همکاران ما در ارتباط باشید.

برخی از مزیت های خرید فن صنعتی از داتیسکار

داتیسکار با بیش از 30 سال سابقه در ساخت و تولید انواع سیستم های گرمایشی و سرمایشی و همچنین هواکش های صنعتی با تکیه بر دانش تجربه فنی و به‌کارگیری کادری مجرب در جهت فروش فن صنعتی خدمات قابل توجهی ارائه می نمایند.

فروش فن صنعتی در داتیسکار با گارانتی یک ساله انجام می شود و زمانی که طول می کد تا به دست مشتری برسد، 3 الی 5 روز است. 

همچنین انواع مختلف هواکش صنعتی را بسته به محل استفاده مشتری یا بر اساس نوع نصب آن تولید کرده و به فروش می رساند. این شرکت به عنوان تولید کننده و ارائه دهنده بهترین هواکش صنعتی با بالاترین کیفیت انواع فن صنعتی را با برگ اصالت کالا و تضمین قیمت از کارخانه به مشتریان گرامی عرضه می کند. برای آشنایی بیشتر با این محصول وارد صفحه فروش فن سانتریفیوژ شوید.

 

 

5/5 - (2 امتیاز)

یک فکر در مورد “ساخت و فروش فن صنعتی

 1. حسین جمالی گفت:

  سلام قیمت فن مکنده صنعتی چنده؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر – مدل يا ظرفيت اعلام فرمایید.

 2. بهنام گفت:

  سلام هواکش صنعتی بدرد منزل هم میخوره میشه نصب کرد؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام . خیر

 3. سجاد گفت:

  گارانتی فن صنعتی که دارین چند ماهست؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر.يكسال گارانتي دارد.

 4. عزیزی گفت:

  فن مکنده صنعتی رو بخوایم به تعداد برداریم ممکنه اروزن تر بدین ؟ یبار تماس گرفتم تکشو قیمت گرفتم.سپاس

  1. admin گفت:

   سلام تماس بگیرید همکارانمون راهنماییتون میکنن

  2. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر . قیمت ها به روز هست.

 5. حسن گفت:

  قیمت فن صنعتی چقدره؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر -بستگی به مدل و ظرفیت و اینکه برای چه دستگاهی استفاده شود دارد.

 6. مهران حسینی گفت:

  مناسب منزل هستش؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر- خیر

 7. arsham bagheri گفت:

  گارانتی داره؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر-بله

 8. رضا اکبری گفت:

  قیمتش چقدره؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر -بستگی به مدل و ظرفیت و اینکه برای چه دستگاهی استفاده شود دارد.

 9. محمدرضا شجاعی گفت:

  هرچند وقت یکبار نیاز به سرویس داره؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر – نیاز به سرویس ندارد چون خراب نمیشود مگر اینکه مشکل برقی پیدا کند.

 10. منوچهر آقایی گفت:

  چقدر طول میکشه به دستمون برسه؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر- بین 4 الی 5 روز کاری

 11. رسول لطیفی گفت:

  خدمات پس از فروش هم دارید؟

  1. داتیس کار گفت:

   سلام وقت بخیر -یکسال گارانتی دارد.

 12. امیرعلی گفت:

  فروش به صورت عمده دارید؟

 13. عادلی گفت:

  شهر های دیگه نمایندگی دارید؟

 14. محمد حسین گفت:

  خرید به صورت حضوری دارید؟

 15. afshin گفت:

  قیمتش چقدره؟

 16. فرزاد گفت:

  سلام، جهت گلخانه با فضای 90 متری به ابعاد 12*6 و ارتفاع 3.2 متر در منطقه گرگان از چه هواکشی استفاده کنم؟

 17. احسان گفت:

  ایا برای تحویه هوای کافه میتونیم از هواکش صنعتی استفاده کنیم یا شما پیشنهاده دیگه ای دارید؟

 18. محمد جواد گفت:

  ایا سانتری فیوژ هوا را بهتر تهویه و جابجا میگند یا هواکش صنعتی ؟ کدومش بهتره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *